chrome firefox opera safari iexplorer

Побачила світ книжкова серія про Святогірський заповідник

10 березня 2011 о 14:57

Краса і культурна велич Святих гір в усі часи приваблювала митців. На схилах від плоскогір’я до Сіверського Донця розташована знаменита Свято-Успенська Лавра (належить УПЦ МП) і чоловічий монастир.

Перше поселення монахів-воїнів тут у крейдяних печерах з’явилось ще за часів козацтва, а релігійна спадщина Святих гір відома в усьому світі. Це місце паломництва багатьох письменників, а отже, знайомитись з цими місцями найкраще у їхніх творах.

Цього року Святогірський історико-культурний заповідник видав літературну серію «Письменники 19 сторіччя про Святі гори». В колекцію входять твори Антона Чехова, Володимира Немировича-Данченка, Андрія Муравйова, Євгена Маркова. Книжкову серію в Донецьку уже охрестили своєрідною літературною пам’яткою Святогірська.

«Я вважаю, і скажу по всіх творах, ця серія – своєрідний літературний пам’ятник нашому Святогір’ю, беззаперечно», – говорить письменник Павло Кущ.

Окрім творів російських письменників, в колекцію увійшла одна українська книжка. Це гумористична повість Олекси Стороженка «Закоханий чорт», написана ним під час подорожі у Святі гори і вперше надрукована у журналі «Основа». Донецькі видавці знайшли журнал і видали оригінальний текст, що містить мальовничі описи багатьох місць Святогірська.

Книжкова колекція про Святі гори може бути корисною для літературознавців і істориків, адже піднімає цілий пласт тогочасного буття.

«Художні записки Чехова, Немировача-Данченко, Муравйова – вони і являють собою оте суб’єктивне сприйняття Святогір’я, яким воно було у 19 столітті. Там прекрасні характеристики ландшафту, яким і ми сьогодні захоплюємось», – каже професор Донецького національного університету Надія Тімірова.

Щороку Святогірськ відвідує понад мільйон туристів і паломників. Тому для зручності вся серія має кишеньковий формат і демократичну ціну.

«Ціна від шести гривень. От Чехов коштує шість гривень, Стороженко шість гривень, найбільша ціна – це Немирович- Данченко 15 гривень. Дві книжки по одинадцять. Загалом вся серія коштує десь 56 гривень», – зазначає директор заповідника Володимир Дєдов.

Під час проведення у Донецьку Європейської першості з футболу у 2012 році Святогірськ буде одним з найголовніших туристичних центрів, тому видавці розглядають можливість опублікувати літературну серію в англомовному варіанті.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути