chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині побачила світ газета української громади «На сході»

31 березня 2012 о 13:28

«Донбас традиційно вважається інтернаціональним регіоном, тут проживають представники десятків народів. Але навіть за не дуже об’єктивним «кучмівським» переписом 2001 р. серед населення Донецької області більшість, а саме 56,9 відсотка, становлять громадяни, що вважають себе українцями.

На сьогодні таких налічується два з половиною мільйона осіб. Та чи відіграє ця величезна громада ту провідну роль, яка їй призначена? – говорить редактор нового видання Володимир Воловненко. – Цілком зрозуміло, що донецьке українство ще не вичавило з себе по краплині отруту розбрату і чвар, що її десятиріччями справно підливали «нацюкам» радянські спецслужби та чиновники із владних кабінетів. Коли громадських діячів нацьковували одне на одного, самобутніх письменників, художників як не проторили в буцегарню, так споювали, свідомо топили в горілці. Але ж час минає, міняються покоління.

Підросла молодь, яка не спробувала на собі «совка» і ніколи не дозволить його повернути. Власне, саме на молодих в першу чергу буде орієнтуватися редакційна політика газети «На сході».

Нове видання засноване на особисті кошти журналістів-ентузіастів і виходитиме раз-два рази на місяць, поширюватиметься безкоштовно через мережу громадських організацій.

А акцент на культурі, суспільному житті породжує надію, що це не чергова летючка-«одноденка», вигадана політтехнологами до майбутніх виборів, обіцяють засновники.

Джерело: День
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути