chrome firefox opera safari iexplorer

Сейсмологи: землетрус в Україні можливий

12 березня 2011 о 01:22

Сейсмологи прогнозують, що землетрус в Японії, який призвів до зміщення земної осі майже на 10 сантиметрів, призведе до зростання кількості землетрусів, вивержень вулканів та цунамі, зміни клімату, до потемніння атмосфери і зменшення сонячного тепла.

ТСН з'ясував, чи може таке статися в Україні, і якщо так — то в яких масштабах.

Єдина у Києві сеймостанція розташована у підвалі, щоб чутлива апаратура не реагувала на проїзд автомашин. Найімовірніше, що тут можуть зафіксувати – це поштовхи з Румунії, із так званої зони Вранчо. Вони можуть дійти й до Києва: поштовхи можуть сягнути 5-6 балів. А тим, хто на кордоні з Румунією, може бути ще гірше.

У Києві завжди орієнтувались на те, що максимально можливий землетрус тут буде з магнітудою 6. Відповідньо до цього й будувалися будинки. Нові будинки – міцніші. Вони можуть витримати і 7-ми бальний землетрус, каже будівельник, але ймовірність такого землетрусу – маленька.

Карта в інституті геофізики свідчить про те, землетрус із магнітудою 5 — на більшості території України стається раз на 100 років. 6-бальний – раз у 5 тисяч. Від таких поштовхів будинки не падають, якщо вони не геть старі і не стоять на пісках.

Сейсмологи зазначають, що підготуватись до землетрусу практично неможливо, оскільки він не піддається прогнозу. Ніхто не може сказати, чи це станеться завтра, чи через 5 тисяч років.

У Криму сейсмоактивність — одна з найвищих в Україні. У цьому регіонів 7-бальний землетрус може статися раз у 5 тисяч років. Ймовірний землетрус такої міці також у Чернівцях та області.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути