chrome firefox opera safari iexplorer

Кориця зміцнює нервову систему

18 липня 2014 о 09:47

Застосування кориці в якості спеції і ароматизатора для випічки — поширена практика в багатьох країнах. Неврологи з Rush University Medical Center при підтримці Національного інституту здоров'я з'ясували, як ця популярна спеція впливає на нервову систему, пише nature.health-ua.org. 

«Кориця широко використовується в якості спеції по всьому світу протягом століть, і потенційно вона може бути одними із найбільш безпечних ліків, здатних зупинити прогресування захворювання у пацієнтів з паркінсонізмом», — стверджує провідний дослідник Калипада Рахан (Kalipada Pahan). 

Він з'ясував, що кориця метаболізується в печінці в бензоат натрію, речовину, яка використовується в лікуванні печінкових метаболічних порушень, пов'язаних з гіпераммонією. Бензоат натрію також широко використовується як харчовий консервант в силу потужного бактерицидного ефекту. Бензоат натрію потім надходить у мозок, де захищає нейрони, нормалізує рівень нейромедіаторів, що покращує рухові функції у пацієнтів. 

Два основних типи кориці — китайська і цейлонська — включаються в обмін однаково. Але з допомогою мас-спектрометричного аналізу вчені з'ясували, що цейлонський сорт кориці набагато чистіший, ніж китайський, оскільки останній містить кумарин, гепатотоксичну речовину.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути