chrome firefox opera safari iexplorer

У Житомирі розпочався тиждень Олега Ольжича

22 липня 2014 о 10:16

Покладанням квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу в Житомирі було урочисто відкрито тиждень пам’яті цього видатного українського поета, вченого, політичного діяча. 21 липня, у день народження знаменитого земляка, вшанувати його пам’ять прийшли представники влади, інтелігенція, духовенство, молодь, повідомляє прес-служба ОДА.

Дуже важливо, щоб всі житомиряни, до яких зараз повертається Ольжич, заново відкрили для себе його поезію, разом із тією історією, в контексті якої вона писалася, наголосив голова облдержадміністрації Сидір Кізін.

У своєму виступі громадська активістка Олена Галагуза розповіла, що вирішується питання про створення музею нашого видатного земляка. Його планують встановити на тому місці, де стояв будинок, у якому народився палкий патріот, – на розі вулиць Олега Ольжича і Старовільської. Цього ж дня в облдержадміністрації відкрили виставку, присвячену пам’яті Олега Ольжича. Її епіграфом стали слова нашого видатного поета-земляка: «Державу не твориться в будучині, державу будується нині». Відкриваючи виставку, Сидір Кізін закликав всіх читати Олега Ольжича, адже його вірші є зараз надзвичайно актуальними

Протягом тижня у Житомирі та області проходитимуть численні літературно-мистецькі заходи, метою котрих є привернути увагу широкого кола громадськості до постаті відомого українського патріота, публіциста і громадського діяча Олега Олександровича Кандиби, який увійшов в історію як Олег Ольжич, та познайомити з надбаннями великого Українця.

Джерело: "День"
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути