chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені довели, що розум передається спадково

30 липня 2014 о 10:43

Група дослідників з Університету Джорджії в США дійшла висновку про те, що стосовно розумових здібностей величезну роль відіграє спадковість. Інакше кажучи, у розумних батьків з’являються на світ розумні діти.

Дослідження, проведене колективом учених під керівництвом Вільяма Хопкінса, оцінювало поведінку та інтелект шимпанзе — в цілому, фахівці спостерігали за 99 приматами у віці від 9 до 54 років. Шимпанзе пропонувалося виконати ряд завдань — наприклад, знайти хитро заховану їжу, зумівши скористатися яким-небудь інструментом для вирішення поставленого завдання.
 
Стежачи за тим, як тварини вирішували ці завдання, фахівці враховували їхні родинні зв’язки з іншими шимпанзе. У результаті з’ясувалося, що генетичні чинники дійсно важливі для розвитку когнітивних здібностей. У випадку з мавпами фактор спадковості на 50% грав визначальну роль у прояві кмітливості.
 
Тепер дослідники планують ідентифікувати і описати гени, що відповідають за розумові здібності. Показово, що на початку 2014 року у шимпанзе, які краще за всіх демонстрували здатності до спілкування, вченими була виявлена ​​специфічна мутація в гені AVPR1A, який також присутній і у людини, і також пов’язаний з навичками соціальної поведінки. Говорячи про людські здібності, дослідники вважають, що чи буде розумною дитина, — на 30% залежить від спадковості. А от розум дорослої людини, яка в меншій мірі схильна до впливу навколишнього середовища, вже на 70% визначається генами.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути