chrome firefox opera safari iexplorer

Греко-католики готуються до святкування 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля

06 серпня 2014 о 16:33

16–17 серпня відбудеться II Всецерковна проща до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. 

Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, програма паломництва цього разу розпочнеться з відкриття у крипті собору виставки, присвяченій 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.  

Крім цього, першого дня прощі в залі під храмом транслюватимуть документальні фільми про життя УГКЦ. Продовжиться перший день паломництва фестивалем хорів, який стосуватиметься тематики поезії Кобзаря (сцена на території собору). Наприкінці — Вечірня, Утреня і Панахида за загиблими на Майдані та Сході України. Вечір продовжиться духовно-мистецькою програмою та нічними чуваннями. 

Завершиться проща в неділю, 17 серпня, Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. Після цього освятять воду в Дніпрі. 

Нагадуємо, що, відповідно до рішення Постійного Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся 2013 року в Княжичах біля Києва, під час Міжнародної всецерковної прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України, 18 серпня 2013 року, освятили будівлю цього храму. Наріжний камінь собору Воскресіння Христового було закладено 2002 року. Храм будувався «соборно» — на пожертви вірних українців з усього світу. Багато жертводавців тільки під час освячення вперше побачили головний храм своєї Церкви. 

Торік, на першу Всецерковну прощу до Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, прибуло понад 20 тисяч прочан та більше як 700 священиків.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути