chrome firefox opera safari iexplorer

12 серпня Православна Церква вшановує пам'ять Воргольської ікони Божої Матері

12 серпня 2020 о 09:57

Ікона Божої Матері Воргольска перебувала в Богородице-Різдвяній церкві села Воргол, Глухівського повіту Чернігівської губернії (нині Кролевецького району Сумської області). 

Ікона ця вельми древня і поміщалася в Воргольском храмі з незапам'ятних часів. Передання і народний поголос приписують Воргольской іконі численні чудотворення. 

Для перевірки цього в 1850 році за розпорядженням духовної влади було проведено особливе розслідування, яке затвердило дійсність чудотворної сили, минаючої від святої Воргольской ікони Богоматері. Після цього Святіший Синод визначив: «По увазі до викладених благодатних зцілень, які сходять від ікони Божої Матері, не перешкоджати шанувати місцево цю ікону по вірі приходячих до неї з молитвою». 

У різний час від цієї ікони отримали зцілення багато безнадійно хворих. У 1848 році, коли сильно лютувала холерна епідемія, ікону носили по всіх заражених місцевостям. При цьому було відмічено, що там, куди приносили ікону, хвороба слабшала, а потім і зовсім припинялася. 

У 1867 році місцевим причтом був складений детальна доповідь єпархіальному начальству про сім засвідчених випадках зцілень при іконі Богоматері хвороб рук, ніг і розслаблення всього тіла. Численні зцілення силою Богоматері від Воргольской ікони зберігаються в пам'яті народу. Під час безбожної влади в селі Воргол храм був зруйнований, а ікона безслідно зникла, але збереглося ряд копій і опис ікони. 

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути