chrome firefox opera safari iexplorer

6 вересня можна буде побачити першу звукову стрічку Олександра Довженка

03 вересня 2014 о 13:00

6 вересня о 15:50 на Першому національному транслюватимуть першу звукову стрічку Олександра Довженка — «Іван».

Про це повідомляє «Телекритика» з посиланням на прес-службу каналу.

Показ приурочений до 120 років із дня народження видатного українського письменника і кінорежисера Олександра Довженка. З цієї нагоди Перший національний підготував до ефіру кращі роботи майстра, перша з них — «Іван».

Над сценарієм картини Олександр Довженко працював 12 днів і практично відразу, без підготовчого періоду, розпочав зйомки.

Фільм оповідає історію становлення нової людини — від простого селянина до комуніста, провідного будівельника Дніпрогесу. Після виходу на екрани у 1932 році стріку було показано в рамках першого міжнародного кінофестивалю у Венеції. Її зустріли гучними оваціями й нагородили призом за найкращу програму, представлену СРСР.

В Україні ж «Івана» зустріли неприязно. Після жорсткої критики фільму Олександр Довженко письмово звертається за допомогою до Йосипа Сталіна, і той його підтримує — режисер переїжджає до Москви і влаштовується за фахом на «Мосфільм». Однак невдовзі тісний зв'язок з вищою владою обертається зворотнім боком: між особистим поглядом художника на творчість і офіційною ідеологією накопичуються протиріччя. Олександр Довженко мріяв повернутися на Батьківщину, але дозволу на це так і не отримав.

Нагадаємо, Перший національний презентує цикл програм, присвячених Олександру Довженку — художні й документальні фільми, міжпрограмні ролики. Усе це можна буде побачити в ефірі з 1 по 14 вересня.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути