chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві розпочався тиждень українського кіно на підтримку режисера Сенцова

04 вересня 2014 о 10:27

У Києві розпочався тиждень українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі 1+1.  

«Сьогодні ведуча ТСН Марічка Падалко відкрила тиждень українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова, якого вже кілька місяців тримають за ґратами в Росії. Кошти, виручені від продажу квитків, будуть передані родині Сенцова, яка дуже потребує підтримки», — йдеться в повідомленні. 

Тиждень українського кіно стартував у середу, 3 вересня, в київському кінотеатрі «Кінопанорама» та триватиме до 9 вересня. 

«Всі зібрані гроші за перегляд фільмів підуть на підтримку родини кінорежисера, яка витрачає чималі кошти, захищаючи нашого в`язня у Росії, у тому числі на різні експертизи. Олег обов`язково буде вільним! Україна його не полишить», — сказала Падалко. 

Тиждень українського кіно розпочався фільмом Олега Сенцова «Гамер». А всього протягом тижня покажуть вісім українських фільмів, які є учасниками міжнародних кінофестивалів останніх років. Зокрема у програмі фестивалю є відомі стрічки «Хайтарма», «Іван Сила», «Молитва за гетьмана Мазепу» тощо.  

На відкриття тижня українського кіно прийшли режисери Ахтем Сеітаблаєв, Олесь Санін, Любомир Кобильчук, гендиректор міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, міністр культури Євген Ніщук, посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба, голова Держагентства з питань кіно Пилип Іллєнко. 

Нагадаємо, режисера Олега Сенцова затримали в травні у Криму після акції протесту і звинуватили у підготовці терактів. Нині він перебуває у СІЗО Лєфортівської в’язниці в Москві. 

Звільнити українського режисера неодноразово вимагали представники української, європейської та російської кіноспільноти. Проте російська влада продовжує тримати Сенцова у в’язниці. 

На підтримку Олега Сенцова канал «1+1» створив сайт savegoodguys.1plus1.ua.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути