chrome firefox opera safari iexplorer

Частину скіфського золота повернули Україні, решту не віддають

06 вересня 2014 о 10:29

19 предметів із колекції Національного музею історії України, які експонувалися на виставці «Крим. Золото і таємниці Чорного моря» в Амстердамі, було передано співробітникам київського музею і в четвер, 4 вересня, відправлено до Києва.

Про факт передачі повідомили в прес-службі Музею Алларда Пірсона, де проходила експозиція, котра стала предметом суперечки між Україною і Росією.

У Музеї історичних коштовностей, який є філією Нацмузею історії, серед них є золоті та срібні предмети з розкопок скіфських курганів (два експонати, в т.ч. золотий шолом із зображенням битви скіфів) та сарматських курганів (оздоблення одягу, сережки). Речі відносяться до античного періоду — від 4 століття до н.е. до перших століть н.е.

За рішенням, про яке раніше заявляв Музей Алларда Пірсона, решту об'єктів з музеїв Сімферополя, Керчі, Бахчисараю і Херсонеса залишать у Нідерландах до того моменту, поки сторони не домовляться про права власності або музей не отримає компетентний юридичний висновок щодо цього.

Нагадаємо, 29 серпня в Міністерстві культури України заявили, що колекцію виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря» мають намір повернути до Києва протягом вересня. Уразі, якщо Нідерланди відмовляться передати цінності Києву, Мінкульт має намір звернутися до суду.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути