chrome firefox opera safari iexplorer

Вступив в силу новий закон «Про вищу освіту»

08 вересня 2014 о 11:57

«Закон „Про вищу освіту“ має стати лише інструментом підвищення якості української освіти», — на цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час наради з питань імплементації закону «Про вищу освіту», в який взяли участь прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та керівники вищих навчальних закладів.

За словами міністра, впровадження Закону «Про вищу освіту» — досить складний процес.

«У законі є багато норм, нових структур, яких в Україні до цього часу не було», — пояснив Квіт.

Також в ході наради був презентований сайт, присвячений імплементації нового закону. «Ми дбаємо про те, щоб були стандарти в розумінні нового Закону „Про вищу освіту“ і про співпрацю навчальних закладів з імплементації цього закону», — підкреслив міністр.

Сергій Квіт повідомив, що сайт буде сприяти спільній роботі вищих навчальних закладів над імплементацією закону. "На сайті зможуть зареєструватися всі університети, там будуть проходити обговорення, туди можна підключати нові документи, які будуть продукуватися вищими навчальними закладами, адже цим законом запроваджується автономія університетів, — повідомив міністр освіти.

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що з прийняттям демократичного, проєвропейського та системного закону розпочинається нова віха розвитку української вищої освіти.

Як зазначила Гриневич, у законі багато прогресивних норм, які враховують інтереси всіх сторін навчального процесу.

«Ми спробували в публічному діалозі врахувати всі інтереси заради однієї основної мети – реального підвищення якості вищої освіти в країні та формування нашої освітньої системи як конкурентоспроможної для входження до Європейського Союзу», — зазначила голова профільного парламентського комітету.

Вона звернула увагу ректорів на три етапи впровадження реформи. Перший – це доопрацювання законодавчої бази, без якої неможливо прийти до нових стандартів. Вже з вересня 2015 року розпочне роботу Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, а вищі навчальні заклади України перейдуть на максимальне навантаження викладачів у 600 годин (замість 900). Це означає, що навчальні програми будуть змінені у відповідності до нових освітніх стандартів. Також, за новим законом, студентам надається право обирати зміст освіти – до 25% , що посилить конкуренцію між викладачами.

Ще один етап — третій, з якого розпочнеться додаткове можливе фінансування деяких положень Закону, — з 1 січня 2016 року.

Джерело: osvita.ua
Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути