chrome firefox opera safari iexplorer

Яким має бути харчування школяра?

16 вересня 2014 о 16:21

Не останню роль у перевтомі школярів відіграє неправильна організація харчування. Дитина, яка не отримує в достатній мірі необхідний для її віку збалансований комплекс білків, жирів, вітамінів і мікроелементів, не може впоратися з тим навантаженням, яке лягає на її плечі в школі. І як наслідок – втома, погіршення мозкової діяльності й зниження успішності учня. Виходячи з цього, завдання батьків полягає в тому, щоб організувати правильне, повноцінне харчування школяра, з урахуванням рекомендацій фахівців.

Найнеобхіднішою «їжею для мозку» в період активної розумової діяльності вважається холін і лецитин. Ці елементи у великій кількості містяться в молоці, яйцях, рибі й печінці. Однак якщо ваша дитина не любить ці продукти, не поспішайте засмучуватися. Сьогодні препарати з холіном та лецитином можна придбати в аптеці й використовувати їх як харчові добавки. Ще одним безцінним елементом для роботи головного мозку вважається магній. Він міститься в горіхах, гречці, какао, бананах, насінні, печеній картоплі. Включіть ці продукти в раціон школяра, й тим самим полегшите етап включення в навчальну діяльність.

Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Зовсім не обов’язково готувати мозок дитини цукерками зі штучними барвниками і жирними тістечками. Необхідні для цього органу цукри, що не шкодять організму, можна знайти в хлібові з цільномолотого зерна, горіхах, рисові, бобах. У них містяться комплексні сполуки цукру, так звані полісахариди. Не менш потрібним за цукор, для мозку є білок. Він бере участь у виробленні допаміну і адреналіну, що збуджують мозок, прискорюють реакцію і процеси мислення, що підвищують розумову енергію. Ідеальні для мозку білкові продукти – це ті, які містять мінімум жиру: дієтичний сир, куряче філе, нежирна риба.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути