chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк визнав неплатоспроможними ще три банки

10 жовтня 2014 о 13:00

Національний банк України визнав банк «Аксіома», «ІнтерКредитБанк» і «Меліор Банк» неплатоспроможними, повідомляє прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, Нацбанк не раз виявляв у діяльності зазначених банків факти порушень законодавства у сфері запобігання і протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

Регулятор не раз притягав банки до відповідальності за порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Зокрема, протягом 2012—2014 рр. до банку «Аксіома» регулятор застосував шість санкцій за порушення законодавства. У повідомленні наголошується, що за результатами перевірок діяльності банку «Аксіома», «ІнтерКредитБанку» і «Меліор Банку», проведених регулятором у вересні 2014 року, встановлено факти здійснення масштабних операцій з готівкою в національній валюті. 

Нацбанк підкреслює, що до банків, які не забезпечують створення і функціонування адекватної системи управління ризиками у сфері фінансового моніторингу і беруть на себе ризики використання послуг банку для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, регулятор й надалі застосовуватиме заходи впливу, адекватні загрозам, які створює ризикова діяльність банків.

Фонд гарантування влкдів фізичних осіб увів тимчасові адміністрації в банк «Аксіома», «ІнтерКредитБанк» і «Меліор Банк» на підставі визнання Національним банком України цих банків неплатоспроможними, повідомляє прес-служба Фонду.

Згідно з повідомленням, тимчасова адміністрація вводиться в банки на три місяці з 10 жовтня 2014 року по 10 січня 2015 року. Тимчасовим адміністратором банку «Аксіома» призначено Володимира Кухарєва, «Меліор Банку» — Олександра Щадних, «ІнтерКредитБанку» — Володимира Косюгу.

Як повідомляв УНІАН, з початку року Національний банк України визнав неплатоспроможним 23 банки, включаючи «Прайм-Банк», «Демарк», «Порто-Франко», «Грін Банк», «Експобанк», «Актабанк», «Актив-Банк», «Терра Банк», «УФС», «Золоті ворота», «Єврогазбанк», «Фінростбанк»,«Старокиївський банк», «АвтоКразБанк», «Західінкомбанк»,«Південкомбанк», «Промекономбанк», «Інтербанк», «Форум», «Меркурій», «Брокбізнесбанк», «Реал Банк», «Даніель». 

Департамент по боротьбі з економічними злочинами Міністерства внутрішніх справ України припинив діяльність підпільного центру конвертації на базі банку «Аксіома» із загальним тіньовим оборотом в 3,6 млрд грн. 

Довідка УНІАН. Банк «Аксіома» (Дніпропетровськ) працює на ринку України з 2006 року і входить до групи невеликих фінустанов. За інформацією на сайті НБУ, основними власниками банку є громадяни України Тетяна Четверик, Василь Гусєв і Олег Рєзніков. ЗМІ пов'язують банк з харківським бізнесменом, власником девелоперської компанії «Аксіома» Ігорем Сбитнєвим. «ІнтерКредитБанк» (Дніпропетровськ) зареєстрований Національним банком України 14 червня 2011 року і входить до групи невеликих фінустанов. За інформацією на сайті НБУ, основними власниками банку є сільськогосподарська компанія «Файна», громадяни України Валентина Доброгорська, Вадим Тугай, Володимир Тугай, Наталія Скляренко. «Меліор Банк» (Дніпропетровськ) зареєстрований Національним банком України 24 лютого 2012 року і входить до групи невеликих фінустанов. За інформацією на сайті НБУ, основним власником банку є компанія «Кріан».

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути