chrome firefox opera safari iexplorer

Столичні онкологи розробили вакцину від раку

13 жовтня 2014 о 12:48

У київській лабораторії розробили унікальну вакцину для онкохворих. Ін'єкції розробляють індивідуально.

Співробітники Національного інституту раку спільно з колегами з інституту експериментальної патології онкології взялися за розробку і клінічні дослідження протипухлинних вакцин кілька років тому, повідомляють Факти. ICTV.

Тепер, коли унікальний препарат випробували на собі 120 пацієнтів, медики впевнено заявляють — хворі на рак можуть жити довго. Препарат виготовляють відразу після операції — з видаленої злоякісної пухлини і крові хворого.

«Ми прооперували хворого, взяли пухлину, взяли кров, отримуємо дендритні клітини і робимо вакцину. Ми отримали дуже хороші результати — шанси вижити зросли на 25-30%», — розповів президент асоціації онкогинекологов України, головний позаштатний онкогінеколог МОЗ України Людмила Воробйова.

Нагадаємо, кількість хворих на рак в Україні зростає, а хвороба «молодшає». У середньому 170 тисяч українців щорічно чують страшний діагноз.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути