chrome firefox opera safari iexplorer

У США український художник відкриє виставку «Війна. 11 портретів»

15 жовтня 2014 о 11:37

У Нью-Йорку відбудеться виставка українського художника Тараса Полатайка «Війна. 11 портретів».

Роботи експонуватимуться з 28 жовтня до 12 листопада у Нью-Йрку в Українському Інституті Америки. Про це повідомила агенція I-Pro.

Протягом кількох днів на початку серпня художник спілкувався з пацієнтами хірургічного відділення Головного військового клінічного госпіталю в Києві, які потрапили туди з фронту з важкими пораненнями. Тарас Полатайко зробив 11 фотопортретів та записав історії чоловіків, які побували в самому пеклі війни. Це дуже різні люди: родом з різних областей України, різного віку, добровольці, мобілізовані, контрактники, колишні «афганці». За словами автора, до війни та набутого досвіду вони теж ставляться по-різному: для когось вона увірвалася в звичний плин життя, зламала особистий комфортний світ, для когось є просто тяжкою роботою, яку потрібно зробити якнайкраще. Проте всі вояки визнають, що тепер «життя ціниться зовсім по-іншому», а триматися в найважчі хвилини допомагало переконання, що «ми воюємо за свою землю». Спілкування з ними не було легким, більшість військових стримані, а їхні відповіді – лаконічні й конкретні, але голоси, обличчя, очі промовляють більше, ніж найдетальніші інтерв’ю.

Тарас Полатайко – український художник, який народився в Україні, з 1989 живе і працює в Канаді та Нью-Йорку. 2002 р. представляв Україну на Бієнале у Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко представляв Україну та Канаду – Корейська Бієнале (Південна Корея, 2009), Тель-Авівська Бієнале (2011) та Alberta Biеnnіal в Едмонтоні (Канада, 2013).

Нагадуємо, виставка Тараса Полатайка «Війна. 11 портретів» тривала в Національному художньому музеї України з 28 серпня, в рамках проекту «Леви своїх не лишають». Вона була спрямована на збір грошей для допомоги пораненим військовим та постраждалим музейним установам в зоні АТО.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути