chrome firefox opera safari iexplorer

В Ірпені з'явився сквер скульптур

20 жовтня 2014 о 16:40

18 жовтня в центрі міста Ірпінь урочисто відкрито сквер скульптур, над якими упродовж місяця працювала група київських скульпторів під керівництвом Миколи Білика.

У центрі Ірпеня представлено шість скульптур на міську тематику, які місяць створювали столичні скульптори Микола Білик, Юрій Багаліка, Михайло Горловий, Костянтин Добрянський, Леонід Козлов і Костянтин Синицький.

«Вже десь років двадцять в Україні практикуються скульптурні пленери під час яких створюються скульптури. Чим симпозіум характерний, що все робиться на очах. Спочатку була ідея створити роботи за мотивами творів відомого дитячого письменника Миколи Носова, який родом з Ірпеня, але від неї відмовилися, адже ми не ілюстратори, скульптура  більш символічний жанр. По закінченню  пленеру, скульптури встановлені на центральній площі міста, куди вони дуже гармонійно вписалися. До того ж там немає небезпеки, що їх хтось пошкодить, якщо б ми їх встановили приміром в парку» — розповів Cultprostir керівник скульптурного пленеру Микола Білик.

Проект скульптурного пленеру було втілено громадською організацією «Мій Ірпінь», головою якої є Ігор Борзило. Співорганізатором симпозіуму стала фундація «КультАура», за підтримки інтернет-платформи Cultprostir.

«Одна з найдивовижніших властивостей культури у тому, що вона проростає набагато швидше, ніж будуються залізниці, вводяться авіарейси і організовуються поставки товарів. Це емоційні речі, свідомі, сакральні. Якщо вони істинні, то всім зрозумілі» — говорить арт-куратор скульптурного пленеру Юрій Комельков.

Джерело: cultprostir.com.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути