chrome firefox opera safari iexplorer

Українська кінорежисерка Кіра Муратова святкує 80-річний ювілей

05 листопада 2014 о 14:40

5 листопада українська кінорежисерка Кіра Муратова святкує 80-річний ювілей.

Відзначена почесною нагородою кінофестивалю у Локарно та численними нагородами інших фестивалів, Кіра Муратова вважається класиком українського кіно.

В її доробку — півтора десятки повнометражних фільмів, кожен з яких вирізняється новими творчими пошуками.

20 років тому режисерка отримала почесного «Леопарда» кінофестивалю у Локарно за внесок у кінематограф. 

Окрім того її фільми отримали п'ять нагород російської кінопремії «Ніка».

Кіра Муратова у 1959 році закінчила режисерський факультет радянського Всесоюзного державного інституту кінематографії (ВДІКу), навчалася у майстерні Сергія Герасимова і Тамари Макарової.

Після цього на Одеській кіностудії зняла свої перші фільми — «Короткі зустрічі», в якому разом з нею в головних ролях зіграв бард Володимир Висоцький, та «Довгі проводи».

Її гостросоціальна стрічка «Астенічний синдром», знятий у 1990 році, отримала спеціальну відзнаку журі Берлінського кінофестивалю.

У 90-х Кіра Муратова починає працювати з російською акторкою Ренатою Литвиновою, яка знімається в її «Захопленні», а в «Трьох історіях» стає співавторкою.

У наступні десять років з'являються стрічки «Другорядні люди», «Чехівські мотиви», «Настроювач», «Два в одному», «Мелодія для катеринки».

Останній її фільм «Вічне повернення» вийшов у український прокат минулого року, світова прем'єра фільму відбулась на Римському кінофестивалі.

З Кірою Муратовою працювали українські актори Наталія Бузько та Георгій Делієв, а також покійні Богдан Ступка та Віталій Лінецький.

Джерело: BBC
Розділи: Новини культури

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...