chrome firefox opera safari iexplorer

Які продукти врятують від застуди?

13 листопада 2014 о 11:11

Незважаючи на велику кількість імуностимулюючих препаратів і лікарських засобів, які сьогодні доступні практично кожній родині, терапевти закликають батьків утримуватися від їх споживання і зберегти здоров'я за допомогою продуктів харчування. Сьогодні названі продукти, які не тільки зміцнять імунітет перед настанням зими, а й поліпшать здоров'я, якщо застуда все ж здолала.

Мед

Про корисні властивості меду знає кожен і німецькі медики вирішили підтвердити цей факт, заявивши, що вживати бджолиний мед в 11 разів корисніше, ніж лікуватися. При високій температурі і кашлі рекомендується вживати гарячий чай або молоко з додаванням 1 столової меду. Також лікувальні властивості меду посилюються, якщо поєднувати його з соком лимона, алое і малиною.

Цитрусові

Цитрусові фрукти є лідером за вмістом вітаміну С, який посилює імунітет організму і зменшує шанси захворіти в холодну пору. Рекомендується щодня вживати апельсиновий сік, який сприятливо вплине на організм під час запальних процесів і знижує високу температуру тіла. Теж саме стосується лимонів, що володіють сильним антисептичним і протизапальним ефектом.

Лікарі відзначили, що споживати цитрусові слід вкрай обережно, так як їх зловживання загрожує виведенням кальцію з організму. Також заборонені цитруси людям, страждаючим від алергії, виразки шлунка, гастриту і мають підвищену кислотність.

Часник

Не дарма бабусі постійно твердять, що часник — кращий засіб для боротьби із застудою. Медики підтримують дану думку, так як в часнику міститься природний антибіотик — аллицин, які надає сильну бактерицидну дію. З часнику можна робити інгаляції і закопувати ніс. Для цього слід натерти два зубчики на дрібній тертці і розвести з малою кількістю окропу, а після дати розчину настоятися протягом 40 хвилин. Закапувати слід не менше 4 разів на день по три краплі в ніздрю.

Вівсянка

До складу вівсяної крупи входять антиоксиданти, здатні в рази збільшити опірність організму вірусам. Також каша містить натуральну клітковину, яка очищає кишечник від шкідливих речовин, що з'явилися внаслідок перетравлення нездорової їжі. З вівсянки можна приготувати кульки з додаванням кориці, мускатного горіха і родзинок.

Ягоди

Малина, журавлина, брусниця, бузина та смородина утворюють в крові антитіла, які борються з вірусами та інфекціями. В ягодах також міститься велика кількість вітаміну С і вони статут відмінним засіб для боротьби з високою температурою. При застуді і сухому кашлі можна зробити чай з ягід з медом. Для зміцнення імунітету вживання ягід повинно стати регулярним і обов'язковим.

Картопля

Улюблений всіма картопля містить пігмент бета-каторін, який підтримує імунну систему людини. Сік зі свіжого картоплі має протизапальний і загальнозміцнюючий ефект. Його необхідно наставити протягом години, а після з'єднати з журавлинним соком і вживати по половині склянки тричі на день. Заборонений картопляний сік людям, страждаючим від діабету і ожиріння.

Буряк

Буряковий сік містить вітаміни С, Р, В1, В2, РР, калій, залізо і марганець. Буряк сприяє одужанню і боротьбі з інфекційними захворюваннями. Для того, щоб буряковий сік надавав більший ефект на імунітет, його можна змішати з медом і за 20 хвилин до їди пити по 1 столовій ложці тричі на день. При нежиті також рекомендує закопувати ніс буряковим соком по 2-3 краплі.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...