chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить мистецька акція «Віч-на-віч з Кобзарем»

03 грудня 2014 о 09:10

В Україні 2014-й оголосили Роком Тараса Шевченка. Кожен із театрів вніс свою лепту у відзначення 200-річчя з дня народження Кобзаря. Міністерство культури вирішило зібрати до купи всі вистави, які були поставлені в Україні, в один мистецький проект «Віч-на-віч з Кобзарем» і презентувати їх із першого по п’яте грудня по київських театрах.

Урочисте відкриття відбулося у Національному музеї Тараса Шевченка. На ньому прозвучали уривки з вистав «Сон» у виконанні акторів Київського академічного театру на Липках (до речі, номінованої на Шевченківську премію 2015); вистави «Всюди один...» Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки; вистави «Назар Стодоля» Національного академічного драматичного театру ім. Франка та артистів театру зі сценою «Гонорові ігри».

У понеділок на сцені театру Франка відбулася вистава «Великий льох» в постановці Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка.

Наступного дня на новій сцені Театру російської драми імені Лесі Українки виставу «Катерина» поставив Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької зі Львова.

3 грудня відбудеться вистава «Стіна», присвячена життю і творчості Кобзаря, в постановці Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка в камінній залі Київського академічного театру «Колесо» (Андрiївський узвiз, 8).

4 грудня — виставу «І мертвим, і  живим, і ненародженим» презентує Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» на сцені Київського академічного Молодого театру (вул. Прорізна, 17).

У п’ятницю відбудеться кантата-симфонія «Кавказ» за музикою Людкевича, в постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, за участі: Академічного хору ім. Платона Майбороди, Національної радіокомпанії України та Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України на сцені Національного академічного театру опери та балету імені Шевченка.

Вхід на вистави вільний.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути