chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні виконуються лише 10% рішень Європейського суду з прав людини

08 грудня 2014 о 15:02

В Україні не виконуються близько 70% рішень національних судів і близько 90% рішень Європейського суду з прав людини. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

«Цифра, яка оприлюднювалася на парламентських слуханнях щодо невиконання рішень національних судів — 70%... Це насправді жахливий показник. Фактично величезна кількість національних рішень просто не виконується. Тільки одна четверта судових рішень виконується. Це один з глибоких каменів усієї цієї судової системи, який поряд з питаннями незалежності судів і так далі є причиною такого низького авторитету судів в очах звичайних громадян», — сказав Щербатюк, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Щербатюка, ситуація з ЄСПЛ ще складніше: «Є заходи загального характеру, які держава має запровадити у вигляді змін до законодавства, судовій практиці. За нашою інформацією, більше 90% рішень Європейського суду не виконується».

Директор зі стратегічних справах Української Гельсінської спілки Михайло Тарахкало додав, що рішення ЄСПЛ слід ділити на дві складові — матеріальний аспект виконання рішень та заходів загального характеру.

«Йдеться про різні зміни, щоб надалі ці правопорушення не відбувалися в державі, щоб новим клієнтам не виплачувати кошти. Якщо одна людина прочитає рішення ЄСПЛ по іншому потерпілому і скаже: у мене така ж ситуація, я піду до Європейського союзу, — то це зростає в геометричній прогресії», — зазначив він.

За словами Тарахкала, в 2004 році, всього десять років тому, кількість справ громадян України проти України в ЄСПЛ було в рази менше. «А сьогодні це просто вал. У нас сьогодні паралізована система виконання рішень на національному рівні, на жаль. Виконавча служба паралізована. Немає ефективного механізму виконання рішень. Це дуже серйозна проблема, яка підриває авторитет всієї правоохоронної системи», — підкреслив він.

Щербатюк уточнив, що саме в 2004 році в ЄСПЛ з'явилися перші справи про невиконання судових рішень в Україні. «Після цього значно зросла кількість справ, і велика частина їх стосується сьогоднішньої проблеми — тривалого невиконання національних судових рішень», — сказав він.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути