chrome firefox opera safari iexplorer

За минулий рік в Україні усиновили понад 2100 дітей

20 січня 2015 о 19:12

Станом на 30 грудня 2014 року в Україні було усиновлено 2101 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

З них  громадяни України всиновили 1582 дитини, а іноземці – 519 дітей.

До цієї статистики входять дані з усіх областей та Криму й Севастополя, щоправда, з цих регіонів міністерство має дані лише за перші два місяці минулого року.

Незважаючи на проведення на Донбасі антитерористичної операції (АТО), впродовж 2014 року у Донецькій області було усиновлено 238 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (українцями – 192, іноземцями – 46),  у Луганській – 64 (українцями – 53, іноземцями – 11).

Проте, на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в регіонах ще   перебуває понад 21 тисяча  дітей, майже 12 тисяч з них вже влаштовані в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, водночас вони не втратили  право бути усиновленими, повідомили в Мінсоцполітики.

При усиновленні українці надають перевагу маленьким дітям. На обліку в службах у справах дітей перебуває 1708 кандидатів в усиновлювачі, з них 1410 (83%) бажають усиновити дитину до 5 років, а таких дітей на обліку менше 5%, зазначили у прес-службі.

Переважна більшість дітей, які чекають на усиновлення – це  діти, старші за 10 років, діти з груп братів/сестер та діти з особливими потребами, які мріють отримати батьківське тепло.

«Усиновлення – один із найкращих проявів любові та турботи до дитини, яка залишилася без підтримки і захисту батьків.  Подаруйте щастя такій дитині, прийміть її як рідну у свою родину!», – закликали в Мінсоцполітики.

Джерело: Захід.нет
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути