chrome firefox opera safari iexplorer

Поета, який останній вірш написав у 1981-му, висувають на Нобелівську премію

22 січня 2015 о 12:07

Видатного поета-шістдесятника, прозаїка, громадського діяча Ігоря Калинця висунуто Інститутом Івана Франка НАН України на здобуття Нобелівської премії з літератури. Про це пише Україна молода.

Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Повернувшись із заслання до Львова, Калинець зрозумів, що не зможе більше писати вірші. Відтоді не заримував ні рядка. Сьогодні він вбачає місію у тому, щоб видати вибране своєї дружини Ірини Стасів-Калинець. І тим часом пише твори для дітей, перекладає поезії польського автора Єжи Герасимовича і видає книжку про улюбленого Богдана-Ігоря Антонича.

В Інституті Івана Франка НАН України пояснили, що вони висунули Ігоря Калинця на «Нобеля» тому, що він поет iз дуже цікавим та оригінальним стилем, у його віршах є «право на національну ідентичність». А також додали, що на сьогодні триває процедура оформлення документів. «Щойно пакет буде готовий, ми одразу його надішлемо в Шведську академію. Щодо прийому кандидатур на здобуття Нобелівської премії з літератури, то кампанія триває до кінця січня», — сподіваються встигнути в Інституті.

Калинець, довідавшись про своє висунення, «зреагував абсолютно негативно». «По-перше, я вважаю себе другорядним поетом, а по-друге, я оборонявся тим, що зараз триває справа про Василя Голобородька. На мою думку, саме він поет №1 і має представляти Україну. Мене не послухали, адже не я хотів такої уваги, більше того — це справа нереальна», — сказав Калинець в одному з інтерв’ю.

До речі, від однієї держави може бути кілька претендентів. Так, Польща, Франція подали багато кандидатур.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути