chrome firefox opera safari iexplorer

Четверо українців номіновано на престижну літературну премію

15 березня 2015 о 11:14

Опубліковано список книг, номінованих на здобуття престижної літературної премії Angelus. Ця премія вручається у Польщі письменникам з Центральної та Східної Європи. 

До списку потрапило відразу чотири українських книжки: «Комашина тарзанка» львів’янки Наталки Сняданко, «Роман про батьківщину» Дзвінки Матіяш, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. Про це повідомила Gazeta Wyborcza.

Переможець буде оголошений на урочистій церемонії 17 жовтня. Він отримає чек на 150 тис. злотих та статуеткe авторства врацлавського скульптора Єви Россано. 

Організатором та засновником Центрально-Європейської літературної премії Angelus, яка вручається з 2006 року, є Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за кращу книгу прози, опубліковану польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва , Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна та Угорщина).

У 2013 році премію отримала Оксана Забужко за «Музей покинутих секретів». Раніше її лауреатом ставав Юрій Андрухович.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути