chrome firefox opera safari iexplorer

Екс-керівництво «Софії Київської» звинувачують у нанесенні державі збитків на 1 млн грн

24 березня 2015 о 16:21

За підсумками проведеного міністерством культури України позапланового внутрішнього аудиту з окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного заповідника «Софія Київська» за період 2013—2014 років виявлено порушень на загальну суму більше 1 млн. грн. Про це повідомив офіційний сайт міністерства.

Зокрема, більше 200 тис. грн підлягають відшкодуванню до бюджету; близько 400 тис. грн- недоотримані бюджетом фінансові ресурси; більше 400 тис. грн. – неефективно використані бюджетні кошти.

Окрім того, аудит засвідчив факти порушення керівництвом «Софії Київської» на чолі з Оленою Сердюк у 2013–2014 роках вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема при проведенні ремонтно-реставраційних робіт.

Так, керівник заповідника, яка зараз відсторонена від посади, допустила порушення пункту 172 “Настанов, що регулюють виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, згідно з яким країна-учасник має інформувати Комітет всесвітньої спадщини через Секретаріат ЮНЕСКО про наміри розпочати або дозволити в зоні, що охороняється Конвенцією, значні роботи по відновленню чи нове будівництво, які могли б вплинути на цінність об’єкта всесвітньої спадщини. Перевірка засвідчила, що такі листи направлені до міжнародної організації не були. Таким чином, було вчинено підробку службових документів.

Після падіння муру довкола території пам’ятки, у жовтні 2014 року, Міністерством культури було створено комісію, яка встановила факти серйозних порушень з боку екс-директорки.

Матеріали перевірки було передано до правоохоронних органів.

Нагадаємо, що колективу національного заповідника «Софія Київська» 19 березня представили нового керівника — виконувача обов’язків генерального директора Нелю Куковальську, яка вже керувала «Софією Київською» з початку 2000-х по 2012 роки.

Джерело: Zaxid.Net
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути