chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну можуть повернутися мощі Ярослава Мудрого, втрачені під час Другої світової війни

26 березня 2015 о 09:47

Наукові співробітники національного заповідника «Софія Київська» найближчим часом планують реалізувати проект по поверненню в Україну мощей київського князя Ярослава Мудрого.

Про це під час прес-конференції повідомила в.о. гендиректора заповідника Неля Куковальська. За її словами, мощі київського князя, які були втрачені під час Другої світової війни під час окупації Києва, можуть перебувати в США. На уточнююче запитання журналіста, відомо, що мощі князя Ярослава Мудрого знаходяться на території США, Куковальська відповіла ствердно. Додамо, В XX столітті Саркофаг Ярослава Мудрого розкривався три рази: в 1936, 1939 і в 1964 роках. У 2009 році гробниця в Софійському соборі знову була розкрита, а останки відправили на експертизу.

При розтині були виявлені радянські газети «Известия» і «Правда», датовані 1964 роком. Опубліковані в березні 2011 року результати генетичної експертизи такі: у гробниці спокою не чоловічі, а тільки жіночі останки, причому складені з двох скелетів, що датуються абсолютно різним часом: один скелет часів Київської Русі, а другий на тисячу років древнє, тобто часів скіфських поселень. Останки київського часу, за твердженням вчених-антропологів, належать жінці, при житті багато що займалася важкою фізичною працею, — явно не князівського роду. Першим про жіночі останках серед знайдених скелетів написав ще М. М. Герасимов в 1939 році. Тоді було оголошено, що крім Ярослава Мудрого в гробниці поховані й інші люди.

На слід праху Ярослава Мудрого може вивести ікона Миколи Мокрого, яка була вивезена з Софійського собору представниками УГКЦ, відступившими разом з німецькими окупантами з Києва восени 1943 року. Ікона була виявлена ​​в Свято-Троїцькому храмі (Бруклін, Нью-Йорк, США) в 1973 році. На думку істориків, останки великого князя також слід шукати в США.

Джерело: ukr.media
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути