chrome firefox opera safari iexplorer

Україну пустили в процес щодо Скіфського золота

08 квітня 2015 о 16:53

Окружний суд Амстердама вирішив дозволити Україні брати участь у процесі щодо решти експонатів виставки «Крим — золото та секрети Чорного моря», однак відмовив у долучені до процесу Нідерландів.

Про це Укрінформу повідомили в Посольстві України в Нідерландах.

«Амстердамський суд виніс рішення, яким постановив включити Україну як державу у процес, але відмовив у включенні у процес Нідерландів за відсутністю чітко сформованої вимоги», — зазначили у дипустанові.

У посольстві також повідомили, що, згідно з рішенням, до 20 травня Україна має подати розширений пакет документів у цій справі як сторона процесу.

Нагадаємо, виставка «Крим — золото та секрети Чорного моря» проходила у Нідерландському археологічному музеї імені Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по вересень минулого року. На виставці були представлені об'єкти з п'яти українських музеїв, чотири з яких розташовані у Криму. Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму.

Амстердамський музей, намагаючись вирішити питання, куди повертати скарби, провів експертизу законодавства, однак остаточне рішення так і не було прийняте. Музейники переймалися, що передача експонатів одній зі сторін майже напевно призведе до претензій з іншої сторони, тому вирішили, що не прийматимуть рішення самостійно, а чекатимуть суду. Водночас найдорожча частина виставки, яка становить 90% страхової суми, після завершення експозиції була повернута в Київ до Національного історичного музею. Та частина, яка була привезена з музеїв Криму, залишилася у Амстердамі.

21 січня в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках судового процесу.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути