chrome firefox opera safari iexplorer

Сім’я львів'ян створює віртуальний музей вишиванки

27 травня 2015 о 11:45

У їхній колекції близько двохсот вишитих сорочок практично з усієї України. Не вистачає тільки сорочки з Волині та Луганщини.

Роксолана та Олесь Гривулів до знайомства цікавилися і збирали вишиванки, а після одруження взялися працювати над створенням віртуального музею національної сорочки. Розповідають, що за візерунком вишиванки раніше можна було розпізнати, з якого регіону людина. Наприклад, тільки у Космачі, що на Франківщині, кожен із більше як трьох десятків присілків мав власну техніку. До того ж, українським сорочкам більше притаманні орнаментальні візерунки. Квіти, а надто троянди на вишиванках з’явилися значно пізніше.

За словами Роксолани, ідейними натхненниками таких візерунків стали французи, які в Україні торгували милом власного виробництва.

— Для того, щоб мило купувалося, французи пакували його в такі гарні папірці у вигляді вишивки троянд. А людям сподобалося, тож спробували перенести візерунки на полотно, — пояснила Роксолана.

Гривули кажуть, що основне їхнє завдання — докопатися глибин, автентичності кожного населеного пункту, тому що це характеризує його культуру. До того ж, зібрана інформація має бути доступна для кожного, переконане подружжя. Тому й намагаються створити віртуальний музей. А поки фото вишиванок Гривули публікують у соцмережах, пише PRESS-ЦЕНТР із посиланням на zaxid.net.

Джерело: PRESS-центр
Розділи: Новини культури

21 листопада

Інші дати
Собор архистратига Михаїла
Архистратиг Михаїл є небесним покровителем Києва і зображений на його гербі. До 1917 року саме день Собору Архангела Михаїла святкувався як день міста Києва.
Розгорнути
Народився Петро Лубенський (Афонський)
(1907, Росія – 2003) – український драматург, кіносценарист. Автор п»єс «Нескорена полтавчанка», «Пісня над Бугом», «Соколята», сценарію до кінофільму «Королева бензоколонки».
Розгорнути