chrome firefox opera safari iexplorer

Чи приватизує Кобзон «Херсонес» і Воронцовський палац?

27 липня 2015 о 11:23

Я як організатор всеукраїнської акції «7 чудес України» шокований заявою Кобзона про те, що кримські заповідники і пам’ятки культури необхідно передати в приватні руки.

При цьому жоден чиновник Криму, а тим більше України не зреагував на таку заяву.

Нагадаю, в Криму існує велика кількість видатних пам’яток історії, починаючи від античності і закінчуючи унікальними пам’ятками кримськотатарського народу. Свого часу в рамках акції «7 чудес України» я зняв фільми про Воронцовський, Бахчисарахський, Лівадійський палаци, з циклу «7 природних чудес України» — про Мармурову печеру, Балаклавську бухту та миси Айя і Фіолент, а в останньому циклі «7 історичних чудес» — про «Херсонес Таврійський».

До речі, «Херсонес Таврійський» зусиллями України отримав статус пам’ятки ЮНЕСКО!

Це вже не перша історія «геніальних» приватизаційних ідей Кобзона. Нагадаю, що у 2005 році я долучився до того, щоб зупинити земельну аферу Кобзона і Яна Табачника, які під егідою створення мистецького центру фактично безкоштовно хотіли отримати більше як 8 га землі на Дніпровській набережній у Києві...

Тому зараз необхідно зупинити ще більше аферу – спробу приватизації визначних пам’яток культури в Криму.

Сподіваюсь, що Міністерство культури України та інші відповідальні високопосадовці зреагують на таку нахабну, неадекватну заяву Кобзона.

P.S.

Для тих, хто хоче зрозуміти значимість об’єктів, які знаходяться сьогодні на території Криму, пропоную переглянути наш фільм з останнього циклу «7 історичних чудес України» про «Херсонес Таврійський».

100x75Микола Томенко, засновник Фонду «Рідна країна», ініціатор акції «7 чудес України»

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути