chrome firefox opera safari iexplorer

Благодійний концерт «Пісні, народжені коханням»

Дата події:20 листопада 2011 о 15:00
Місце події:Національний музей українського народного декоративного мистецтва (на території Лаврського історико-культурного заповідника)
Більше про подію:

У виконанні заслуженої артистки України Каріни Карасьової прозвучать сучасні українські пісні на слова відомих сучасних поетів і музику відомого композитора Олександра Швидкого.

Під час заходу збиратимуться благодійні пожертви для надання допомоги тяжко хворим дітям, що перебувають в лікарні «ОХМАТДИТ». Захід проводиться у рамках програми Асоціації паліативної та хоспісної допомоги «Митці на підтримку хоспісів».

У 2008 р. Асоціацією паліативної та хоспісної допомоги було ініційовано розвиток паліативної допомоги на дому у Києві згідно сучасних міжнародних підходів. Проблема допомоги тяжко хворим людям стоїть в столиці дуже гостро. Сьогодні в цьому мегаполісі офіційно проживає більше 2,7 мільйонів людей і щоденно, згідно з офіційними даними не менше 13 з них вмирають від онкологічного захворювання; ще понад 69 – від інших причин. Лише 130 ліжок в трьох хоспісах та відділеннях паліативного догляду в лікарнях Києва допомогають нашим співгромадянам з гідністю завершити свою земну мандрівку. При чому послуг паліативного догляду на дому в столиці бракує також.

Щоб вирішити цю проблему, нашою громадською організацією, за підтримки Київскої міської державної адміністрації та Печерської районної у м. Києві адміністрації ініційовано пілотний проект розвитку паліативної допомоги на дому на базі одного з державних закладів соціального захисту (територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів і самотніх людей похилого віку та інвалідів). На початку виконання проекту у 2008 р. під особливим доглядом медичних, соціальних працівників, психолога було 4 особи похилого віку. У кінці 2011 р., завдяки спонсорській допомозі – 47 громадян. Допомогу вони отримують на дому, адже, по-перше, в домашній, родинній атмосфері, як кажуть у народі, «і стіни допомагають», а, по-друге, у Печерському районі поки не має стаціонарного хоспісу для таких людей.

До допомоги громадянам Печерська залучено також і священиків Православної і Римо-Католицької церков, які відвідують тяжко хворих і несуть їм духовну, моральну, психологічну підтримку.

У столиці 10 таких центрів соціального обслуговування, які забезпечують соціально-побутову і психологічну допомогу на дому, а також стаціонарну медичну допомогу для більш ніж 200 000 киян. Тому відпрацювання такої моделі паліативного і хоспісного догляду на дому для людей похилого віку, вивчення організаційних і правових потреб такої моделі може значно покращити доступність такої допомоги потребуючим.

В рамках згаданого проекту відпрацьовується модель співпраці соціальних і медичних служб, а також церковних, громадських і волонтерских організацій задля допомоги тяжко хворим і членам їх родин згідно міжнародних стандартів. Модель мультидисціплінарної командної роботи доводить свою ефективність, адже клієнт отримує комплексну всебічну, а не суто медичну або соціальну підтримку. Окрім того, командна робота стає ефективною профілактикою «синдрому професійного вигорання» – емоційного та фізичного виснаження, що загрожує фахівцям, які присвячують себе складній роботі з людьми. Саме таку модель Асоціація паліативної та хоспісної допомоги прагне розвивати в рамках згаданого проекту.

Окрім цього, ми закупатимемо розвиваючі іграшки, книжки, олівці та ін. для тяжко хворих дітей, які перебувають в ряді відділень «ОХМАТДИТ» і які гостро потребують саме соціально-психологічної підтримки.
Одночасно з концертом, у Музеї декоративного мистецтва експонуватиметься унікальна виставка творів Волокитинського фарфорового заводу – одного з найпотужніших підприємств фарфорової галузі ХІХ ст. Цей унікальний проект вдалося здійснити завдяки благодійній підтримці московського бізнесмена І. Г. Гутмана. На виставці представлено понад 350 творів із колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького, Харківського художнього музею, Київського національного музею російського мистецтва та приватних зібрань.

Щиро запрошуємо!

Детальніша інформація на сайті www.palliativ.kiev.ua

Довідки за тел. 097 14 17 456, Олександр

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути