chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація книжки «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика»

Дата події:22 березня 2012 о 19:00
Місце події:м. Київ, вул. Гончара, 33
Більше про подію:

22 березня 2012 р. в Києві відбудеться чергова презентація книжки Василя Деревінського «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика».

Праця В. Деревінського є першим науковим дослідження, в якій розкрито важливі етапи життя та діяльності відомого українського громадського й державного діяча В’ячеслава Чорновола.

Книга уже була презентовано у Львові у рамках Форуму видавців, у Миколаєві, у Херсоні, у Тернополі, у Черкасах, у Києві, у Івано-Франківську, у м. Бережани (Тернопільська обл.), де отримала схвальні відгуки від науковців, письменників, друзів, родичів та соратників В. Чорновола, а також привернула увагу громадськості.

Читачі мають можливість простежити за життєвим шляхом В. Чорновола від шкільної лави до моменту трагічної загибелі в автокатастрофі. Довідатись про неординарність і багатогранність цієї людини, яка була не лише лідером партії та народним депутатом, але й вправним літературним критиком, блискучим публіцистом, професійним журналістом. А найголовніше – Особистістю, яка не боялась йти проти течії, кинути виклик системі.

На широкому джерельному матеріалі в монографії висвітлено як В. Чорновіл вів громадсько-політичну діяльність, видавав самвидавчий журнал «Український вісник», брав участь у парламентських і президентських виборчих кампаніях, очолював Львівську обласну раду, представляв інтереси виборців у Верховній Раді України тощо.

Містить книга низку документальних матеріалів, частина з яких належить авторству В. Чорновола, які краще дозволять зрозуміти зміст і характер українського національного руху та його постать. Доповнюють текстову частину книгу численні фотографії.

Вхід вільний.

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути