chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація книжки «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика»

Дата події:22 березня 2012 о 19:00
Місце події:м. Київ, вул. Гончара, 33
Більше про подію:

22 березня 2012 р. в Києві відбудеться чергова презентація книжки Василя Деревінського «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика».

Праця В. Деревінського є першим науковим дослідження, в якій розкрито важливі етапи життя та діяльності відомого українського громадського й державного діяча В’ячеслава Чорновола.

Книга уже була презентовано у Львові у рамках Форуму видавців, у Миколаєві, у Херсоні, у Тернополі, у Черкасах, у Києві, у Івано-Франківську, у м. Бережани (Тернопільська обл.), де отримала схвальні відгуки від науковців, письменників, друзів, родичів та соратників В. Чорновола, а також привернула увагу громадськості.

Читачі мають можливість простежити за життєвим шляхом В. Чорновола від шкільної лави до моменту трагічної загибелі в автокатастрофі. Довідатись про неординарність і багатогранність цієї людини, яка була не лише лідером партії та народним депутатом, але й вправним літературним критиком, блискучим публіцистом, професійним журналістом. А найголовніше – Особистістю, яка не боялась йти проти течії, кинути виклик системі.

На широкому джерельному матеріалі в монографії висвітлено як В. Чорновіл вів громадсько-політичну діяльність, видавав самвидавчий журнал «Український вісник», брав участь у парламентських і президентських виборчих кампаніях, очолював Львівську обласну раду, представляв інтереси виборців у Верховній Раді України тощо.

Містить книга низку документальних матеріалів, частина з яких належить авторству В. Чорновола, які краще дозволять зрозуміти зміст і характер українського національного руху та його постать. Доповнюють текстову частину книгу численні фотографії.

Вхід вільний.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути