chrome firefox opera safari iexplorer

Українсько-польський семінар «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності»

Дата події:29 травня 2012 о 14:00
Місце події:Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 )
Більше про подію:

29 травня 2012 року ГО «Український центр розвитку музейної справи» спільно з Польським інститутом у Києві запрошують музейників, етнологів, істориків та фольклористів України, а також всіх бажаючих стати учасниками семінару «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності».

Семінар відбудеться з 14:00 до 16:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 (Музей книги і друкарства України на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Головною темою семінару є значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, потенціал усно-історичних досліджень для розвитку зв’язків музейних інституцій із місцевою громадою та шляхи перетворення музею в центр життя громади.

Зокрема, пропонується до ознайомлення польський досвід успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв. Лектор – Аліція Ванцеж-Ґлюза – презентує 30-річний досвід Осередку КАРТА у представленні суспільного руху задля збереження історичної пам’яті: створення незвичних архівів («Східний архів», «Архів опозиції»), порятунок цінних матеріалів («Швидка архівна допомога»), запис аудіо/відео-реакції свідків історії («Розповідна історія»).

Також і візуалізація методів («Аудіоісторія»), популяризація історії у публікаціях, на виставках та за посередництвом мультимедійних презентацій, порталів, блогів чи Цифрової бібліотеки.

Спілкування із гостями проходитиме у вільній атмосфері. Робочі мови – українська та польська, із забезпеченням послідовного перекладу.

Участь у роботі семінару є безкоштовною.

Компенсація витрат за проїзд та проживання учасників семінару з інших міст не передбачена.

Попередня реєстрація обов’язкова. Кінцевий термін реєстрації — 10:00, 29 травня 2012 року.

Контактні особи – Леся Гасиджак, Владислав Піоро
(044) 390-82-64, (066) 363-49-28, (097)058-65-50
E-mail: mail@prostir.museum

Додала Катерина Зоркіна 

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути