chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Анатолія Фурлета «Знаки Світла» (живопис, графіка)

Дата події:6-24 грудня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» ( м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

У добу, коли на зміну інформативності приходить інформаційність, а шумовиння неологізмів замулює правдиві сенси, світ, перейнятий заграванням із контекстами та актуальними проблемами сучасності, невпинно продукує репліки реплік. Це стосується й мистецтва, де тихе та самозосереджене глибинне змушене поступатися поверхневому – яскравому, велеслівному, настирливому…

Галерея «АВС-арт» завжди підтримувала те глибинне, знакове, що стоїть на засадах нашої національної образотворчості. Зокрема – вектор міфопоетичної мистецької школи, яка сформувалася на початку 1990-х і традиції якої до сьогодні розвиває Анатолій Фурлет.

Працюючи як живописець і графік, навчаючи своїх студійців, Анатолій Фурлет звертається до архаїчних образно-знакових систем, до символіки давніх цивілізацій, що лишили свій слід на українських теренах. Світ митця виповнений лірико-філософськими рефлексіями; з натяковості притлумленої колірної гами фактурно проступають петрогліфічні пласти. Лики й фігури, застиглі в надчасовому просторі, сповнені таїни. Так витворюється Дійство, в осерді якого – Світло.

«Сьогодні у творчості активно звертаються до архетипів, символіки язичництва чи трипільської культури. Та назагал художники доволі часто експлуатують цей спадок у своїх роботах. Тоді образ заникає, архетип міліє. Він тліє, не запалюючись, і стає нецікавим. Але мене подивувало, що у творах Анатолія Фурлета архетип оживає, очищується, набуває глибинних животворящих сенсів. І, стаючи вже предметним світом, він, з одного боку, втілює естетику пантеїзму, а з іншого – трансформуючись, виображує на полотнах міфологічний образ буття, адекватний нашому сьогоденню», – говорить Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт».

Про автора

Анатолій Фурлет народився 13 лютого 1958 року в с.Чепоноси Хотинського р-ну Чернівецької обл. 1978—1983 рр. – навчався в Одеському педагогічному інституті на художньо-графічному факультеті (викладачі – В.Гегамян, З.Борисюк). Після закінчення інституту працював у художній школі учителем живопису і композиції (м.Городок Хмельницької обл.).

Член НСХУ (Київська організація).

Персональні виставки мав у Львові, Каневі, Хмельницькому й Чернігові. Брав участь у численних виставках у США, Голландії, Польщі, Болгарії, Німеччині, Єгипті, Нідерландах. Твори знаходяться в державних та приватних колекціях в Україні й за кордоном.

Працює як живописець і графік. Живе в м. Буча Київської обл.

Відкриття виставки – 6 грудня о 18 годині.

Виставка працює 6 – 24 грудня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути