chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Анатолія Мельника «Чотири погляди поза часом. Мамайчуки»

Дата події:28 вересня-28 жовтня 2012 р.
Місце події:Національний художній музей України ( м. Київ, вул. М. Грушевського, 6)
Більше про подію:

Герої картин Мамайчуки – це сьогоднішні українці, нащадки відомого козака Мамая; без прикрас, як їх відчуває автор. Вони постали перед потужними соціальними проблемами та деформаціями. Але незважаючи ні на що, Мамайчуки не втрачають любові до життя.

«Це іронія до певних типажів українців та суспільних ситуацій, в які вони потрапляють. Але мені здається, я маю на неї право як українець та як громадянин. Врешті-решт, питання корупції, нещирості, зради, життя не за законом є вічними та властиві усім суспільствам в усі часи», – говорить Анатолій Мельник.

Автор звернувся до образу «Козака Мамая», адже цей лицар барокової доби уособлює риси української вдачі, бачення народом самого себе, коли героїзація та поетичність поєдналися з гумором та самоіронією.

Змова.Серія Мамайчуки

Виставка «Чотири погляди поза часом. Мамайчуки» пройде з 28 вересня по 28 жовтня 2012 року у Національному художньому музеї України, за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 6.

Порозуміння. Серія Мамайчуки

Графік роботи музею: середа, четвер, неділя — 10:00-18:00, п’ятниця — 12:00-20:00, субота — 11:00-19:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.

Довідка

Анатолій Мельник — член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України. 12 років до квітня 2012р очолював Національний художній музей України.

Контактна особа:
Ольга Сухина
093 226 34 10, 050 359 33 45, 044 278 48 95
o.suhina@krasni.com.ua

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути