chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Олега Ясенєва «Несе ріка…» / живопис

Дата події:21 березня – 8 квітня 2017
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

«Несе ріка…» – нова живописна серія відомого київського художника Олега Ясенєва. Як зазначає автор, імпульсом до створення робіт стала випадково знайдена стара чорно-біла фотографія, на якій зафіксована водна гладінь, ледь помережана тремом хвиль. Саме вона кристалізувала в мистецьку форму візії-спогади, глибоко закорінені у свідомості. Наскрізно присутній фотофрагмент формує архітектоніку полотен, що в них майстер прагне поділитися з глядачем сокровенним – пам’ятним образом небесної води, котра підхоплює й несе крізь час.

Випадковий кадр вловив те світле й чисте, що відродило течію спогадів дитинства: шелест трави, старий човен, плюскіт течії, смарагдові береги, мокрі сліди на золотому піску. І – казкова тиша, що веде до глибин незабутнього справжнього, у всесвіт гармонії й спокою душі.

Олег Ясенєв у живописі незмінно сповідує філософію вишуканої простоти, за котрою відкривається глибина мистецької думки й чуттєва наповненість. Аморфність трактування форми дає можливість увиразнити зміст. Акварельна легкість письма перегукується з внутрішнім голосом свободи кольору. М’якість прозорих і світлих тонів врівноважується із силою темних та насичених, підкреслюючи емоційні нюанси. Прості предмети закликають бути собою, відкинути зайві відтінки, які відволікають від чистоти сутності.

Через малярські чуттєві рухи художник наче проявлює перед глядачем ефемерний, але такий потужний образ течії самого людського буття. І тільки глибина дає відповідь на питання, де закінчується ріка земна й де починається ріка небесна.

«Степові хвилі, хвилі неосяжного неба – Ріка, яка несе повільно свої води життя, омиваючи прохолодою таємні острови-гаї та хвилясті береги. Береги – спомини твого дитинства.
Теплий степовий вітер торкається твоєї душі. Ріка несе…»
Олег Ясенєв

Про автора

Олег Ясенєв народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980—1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984—1992). Закінчив аспірантуру НАОМА. Із 1996 р. – викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Член НСХУ (1997). Заслужений художник України (2007). Роботи знаходяться в колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, Китаю та США.

Відкриття виставки – 21 березня 2017 о 18 годині.

Виставка працює 21 березня – 8 квітня 2017 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути