У виставковому просторі галереї «АВС-арт» розгортається дуалізм кольорового світу Ольги Петрової. Потужному випромінюванню червоно-рожево-бузкових композицій «Натюрморт із гранатами», «Червоне листя», «Янгол із віолончеллю», «Венеція» акомпанує ультрамаринове сяйво полотна «Три грації» та диптиха «Озеро з лотосами».
Не помилявся І.Диченко, коли ще 2002 року писав: «Невпинний пошук, рухобіг життя і творчості Ольги Петрової дають мені сміливість припустити: після її літа ще настане весна...»
Колорит зачарував авторку, запропонував діалоги з вітальною силою природи та її власних художніх емоцій, досвіду, знань, характеру. Колоризм картинного поля «пофарбованих» нею полотен не лишає байдужим нікого. Сюжет у композиціях відступає. Радість від самого живописного процесу в природі таланту автора активного кольоропису.
…Раптом у червоно-помаранчевих хвилях на поверхню композицій «Натюрморт із гранатами» та «Венеція» виринає театральна маска. Образ карнавалу, що народився в потужному палахкотінні гарячої гами, прослизає у другу частину експозиції, де першу скрипку веде одвічний образ Арлекіна. Він сумує й регоче, крадькома витирає сльозу та підморгує з полотен «Блакитний клоун», «Закоханий Арлекін», «Рудий», «Дядя Вася»... Клоунада мисткині – рідня драматичним образам Жоржа Руо, циркачам Пабло Пікассо, персонажам Чарлі Чапліна, Олександра Вертинського та Федеріко Фелліні. Це сумовито- зухвалий вертеп потужної емоції, прихованої під машкарою. В очах лицедіїв – біль, утома та посмішка. Сумні й мудрі водночас, ці персонажі разом із Ольгою Петровою кажуть нам: «Не сумуй! Життя прекрасне!»
«За базовою освітою та творчим досвідом усього життя вона є художником. Але її своєрідність – у рідкісному поєднанні художника і філософа, що викликає кінцевий ефект мистецтвознавця, вимогливого передусім до себе як до митця… Ольга Петрова – своєрідна «людина-колаж», у якій емоційно-інтуїтивне начало майже постійно рефлектується в раціонально-дискурсивних планах критичного самоаналізу. Вона – художник з очима хірурга. Світ Ольги Петрової в малярстві підноситься з чистотою помислів і відчуттів та грає в клоунаду життя з її трансавангардною сумішшю форм і цитатних гештальтів», – так говорить про авторку доктор філософських наук В.Личковах.
Про автора
Ольга Петрова – заслужений діяч мистецтв України, доктор філософських наук, член НСХУ (з 1986 р.), професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Інституту проблем сучасного мистецтва.
Працює як художник, історик і критик мистецтва (автор 5 монографій та 800 статей). Учасниця численних групових та персональних виставок. Її творчий метод як художника – експресіонізм, метафоризм, нефігуративізм.
Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, Великобританії, Ізраїлю, Угорщини, Японії, Канади, Нідерландів, Грузії, Індії.
Відкриття виставки – 22 березня о 18 годині.
Виставка працює 22 березня – 9 квітня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.
Вхід вільний.
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery