chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Петра Ряски «Там, де ростуть гриби» / Живопис

Дата події:25 жовтня – 12 листопада 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

Ужгородський художник Петро Ряска – один із тих, хто не маніпулює поняттям закарпатської школи живопису. Він, радше, рефлексує на низку концепцій, що формувалися різними середовищами цієї школи.

Твори мистця об’єднані формуванням динамічної картини світу – незалежно, де саме – в живописі, графіці чи перформансі. Перебираючи засоби в пошуках візуальної виразності, Ряска міксує їх, підкреслюючи роль емоції – тієї, що переживається та виплескується під час роботи над твором, тієї, що за її допомогою можна проартикулювати чи промовчати, обираючи відповідну пластичну мову.

Залучення полярних естетичних категорій прекрасного та потворного, тривимірних предметів, «знайдених об’єктів», на які поступово нашаровуються колірні рефлексії, формує проекти, об’єкти, акції, де особистий досвід автора апелює до глядача. Чи зберігається при цьому відкритість до інтерпретацій? Можливо… Однак мінімалізм Ряски – своєрідний фільтр інтерпретацій, який доносить необхідний образ до глядача. Там, де глядач звик до художньої репрезентації, раптово виникає ідентичність автора, постає не уявлення про стан, а сам стан, коли він сприймає, переживає, відчуває…

«Там, де ростуть гриби» – живописна серія, де Петро Ряска зосереджується на пленерній практиці, втілюючи водночас рефлексії своїх перформативних практик із вибудованою системою символів та колірних сполучень, близьких колективному підсвідомому.

Водночас бачимо індивідуальний досвід: «Полотна створено на пленерах у різних гірських куточках Закарпаття: Яківське, Стужиця, Пилипець, Буківцьово та Білки, – місцях, де простір гір – поза часом, як нерозгадана загадка, оповита верховинським туманом. У проекті продовжуються малярські традиції жанру пейзажу, актуального для закарпатської школи живопису. Це мій власний шлях, де я по-новому відкриваю пленерну практику», – говорить мистець.

Про автора

Петро Ряска народився 1975 року в с. Білки Закарпатської обл. 2004—2009 рр. – навчався в Закарпатському художньому інституті на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за спеціальністю «Живопис». Педагог із фаху – народний художник України В’ячеслав Приходько. Член Нацiональної спiлки художникiв України (2010). Нагороджений дипломом на міжнародній художній виставці «Львівський осінній салон» (2011). Володар Другої премії на Першому всеукраїнському пленері «Стрийська палітра» ім. Івана Хандона (2012). Переможець конкурсу «Working Title 365» (2013, Нідерланди). Стипендіат програми «Gaude Polonia» (2015).

Працює в галузі живопису, перформансу, об’єкту, займається кураторськими практиками. Учасник численних колективних проектів та фестивалів. Живе і працює в Ужгороді.

Відкриття виставки – 25 жовтня о 18 годині.

Виставка працює 25 жовтня – 12 листопада 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути