chrome firefox opera safari iexplorer

Податок на гриби і ягоди в Криму — лише для підприємців

26 червня 2013 о 09:13

Введення в Криму податку на збір грибів, ягід, лікарських рослин і на прогулянки в лісі не відповідає дійсності. Про це УНН повідомили в Республіканському комітеті АРК з лісового і мисливського господарства.

За словами Голови Республіканського комітету АРК з лісового і мисливського господарства Ігоря Кацая, у ряді публікацій ЗМІ невірно витлумачені норми постанови «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів у частині заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісу», прийнятому Верховною Радою Криму 21 червня 2013 року.

«Я хочу підкреслити, що прийняття цієї постанови ні в якому разі не торкнеться права громадян відвідувати ліс і для власних потреб збирати його дари», — заявив І.Кацай.

Він також зазначив, що аналогічні постанови про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів прийняті в більшості областей України. Глава рескомітету пояснив, що в Україні існує два види використання лісових ресурсів — загальний і спеціальний.

Загальний — це коли всі громадяни України, які мають право безперешкодно (за винятком періодів особливої ​​пожежної небезпеки) відвідувати ліс і безкоштовно збирати для свого споживання плоди, ягоди, горіхи, гриби, трави і т.д.

При цьому згідно із законодавством України існує спеціальне використання природних рослинних ресурсів. До тієї категорії відноситься використання дарів лісу у виробничій, рекреаційній, туристичній та комерційній діяльності.

«Це відноситься до спеціального використання за плату на підставі спецдозволу (лісового квитка) і тільки в межах відведених земельних ділянок лісового фонду», — пояснив І.Кацай.

«Суб'єкти підприємницької діяльності, які бажають зібрати лікарську сировину, організувати кінний або пішохідний маршрут отримують відмови у такій діяльності, тому що ставки збору не встановлені», — вважає він.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути