chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Віктора Романщака (живопис, графіка, гобелен)

Дата події:13 вересня–1 жовтня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

Ювілейна виставка до 70-річчя мистця охоплює півстолітній творчий шлях Віктора Романщака. Він – пейзажист, знаний далеко за межами України, майстер камерного краєвиду, неперевершений рисувальник, автор оригінальних гобеленів.

У біографії художника – навчання в КДХІ в Т.Яблонської. Мабуть, Тетяна Нилівна не кожному своєму асистентові писала листи до армії, розповідаючи новини кафедри та майстерні. За роки дружніх стосунків і творчої співпраці Віктор Андрійович мав можливість безпосередньо спостерігати процес її роботи, розмовляти на мистецькі й життєві теми, робити офорти, їздити на етюди. Також В.Романщак згадує, як спілкувався з родиною тодішнього ректора художнього інституту Василя Бородая, як пізніше ходив на сімейні етюди зі знаним українським мариністом Степаном Яровим, як подорожував Україною, вивчаючи національну архітектуру.

Поряд з оригінальними гобеленами й графікою в галереї «АВС-арт» найповніше представлений живопис Віктора Романщака. У виборі мотивів майстер керується безпосередніми враженнями та історичною пам’яттю місця чи споруди. Надає перевагу перехідним станам природи – весні й осені з їх мінливою погодою. Полюбляє притлумлювати яскраве освітлення – сильні контрасти кольорів, світла й тіні заважають зосередженому медитативному спогляданню його пейзажів і зануренню в естетичний та історико-культурний контекст.

Київ – невичерпне джерело натхнення для мистця, особливо Поділ і Андріївський узвіз, де він довго мав творчу майстерню. Надихав автора й неповторний Седнів. Багато часу проводив у Ялті – тут приваблювала не стільки туристична екзотика, море, натовпи людей на набережній, скільки незвичні для відпочивальників зима та осінь, старі квартали, татарські вулички. В Європі найгостиннішим до В.Романщака, окрім голландських та французьких міст, став німецький Гамбург, що живить творчу фантазію художника впродовж майже чверті століття. На диво розмаїте місто дає матеріал і для індустріальних, і для «морських» пейзажів, навіть для сільських пасторалей.

Майстер любить писати, за його власним виразом, «портрети будинків». У його камерних роботах живе геній місця, особлива настроєвість і дух часу, самої історії, що зникає, а тому набуває високої ваги для глядача.

На вернісажі відбудеться презентація художнього альбому «Віктор Романщак», куди увійшли кращі роботи майстра.

Про автора

Віктор Романщак народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Шевченка (1957—1964), Київський державний художній інститут (1964—1970). Викладачі – Т.Яблонська (майстерня монументального живопису). Із 1970-го – учасник республіканських та всесоюзних виставок. Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен).

Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, США, Канади, Бразилії, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великобританії, Голландії, Японії. Живе в Києві.

Відкриття виставки – 13 вересня о 18 годині.

Виставка працює 13 вересня – 1 жовтня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути