chrome firefox opera safari iexplorer

Алуштинський літературно-меморіальний музей імені С.Сергєєва-Ценського

  • 98501,. Україна, Крим, м. Алушта, вул. Набережна, 2.
  • (06560) 3-06-64
  • з 9.00 – 17.00
    Вихідний – неділя, понеділок
Про музей:

Музей відкритий 5 травня 1962 р. відповідно до Постанови Кримського облвиконкому, в будинку російського письменника, академіка, Лауреата Державної премії СРСР Сергєєва-Ценського Сергія Миколайовича (1875—1958) автора епопей «Севастопольська борня» і «Перетворення Росії», багатьох історичних романів, повістей, оповідань, п'єс, літературно-критичних статей, віршів. Будинок побудований письменником у 1906 р. на розі урочища Хурда-Тарли біля Професорського куточка.

Будинок письменника оточений меморіальним парком-садом1,5 га.

Музей С.М.Сергєєва-Ценського складається з 6 кімнат і 3-х веранд. У будинку збережена обстановка, що була в ньому за життя письменника. Музейна колекція сформувалася на основі матеріалів, переданих вдовою письменника Х.М. Сергєєвою-Ценською після смерті чоловіка. Крім меморіальних речей у колекцію ввійшли архів письменника та його особиста бібліотека: понад 10000 книг ХVІІІ — XX ст. — з історії, географії, біології, гірничої справи, російської, української та світової літератури, понад 20 назв «товстих» журналів XIX — XX ст., а також колекція газет періоду революції та громадянської війни (1918—1921 рр.), Великої Вітчизняної війни (1941 – 1945 рр.). Пізніше колекція поповнювалася за рахунок речей, що були виявлені науковими співробітниками у родичів і знайомих С.М. Сергєєва-Ценського та його дружини, а також в архівах державних установ.

На цей час в основних фондах музею нараховується понад 23000 музейних речей.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути