chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей Львівського національного університету ім. І. Франка

  • 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337
  • (032)2394376
Про музей:

У березні 1967 р. Археологічний музей відкрив свої двері для відвідувачів. Створення музею такого профілю стало можливим завдяки ініціативі та зусиллям завідувача кабінету допоміжних історичних дисциплін Володимира Зварича і співробітників відділу археології Інституту суспільних наук Львівського університету Ігоря Свєшнікова і Лариси Крушельницької, яка й провела першу екскурсію. У відкритті музею взяли участь ректор університету М. Максимович, проректори Ф. Деркач і В. Рогаченко, професори І. Вейцківський, Д. Похилевич, А. Зашкільняк, О. Черниш та ін.

Подальший розвиток музею пов’язаний з іменами його завідувачів: Романа Чайки (у 1972–2005 рр.) і Тараса Миляна (у 2005–2006 рр.). З кінця 1960-х рр. колекція Археологічного музею поповнювалася за рахунок щорічних археологічних експедицій співробітників університету (насамперед, М. Пелещишина та Р. Чайки), а також випадково виявленими предметами, які надходили від студентів, вчителів історії, краєзнавців.

Колекція Археологічного музею включає археологічні матеріали, які охоплюють період розвитку людини починаючи від палеоліту і завершуючи пізнім середньовіччям.

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути