chrome firefox opera safari iexplorer

Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей

  • Чернігівська область, м.Бобровиця, вул.Франка,1
  • (04632) 2-32-87
  • щодня з 9.00 – 17.00. Перерва з 13.00-14.00. Вихідні дні: субота, неділя
  • для дорослих – 3 грн, для учнів та дітей – 1.50коп. Дні відкритих дверей: 18 травня, 24 серпня, 1 вересня (для школярів), 1 жовтня (для пенсіонерів), 17 листопада (для студентів).
Про музей:

Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей засновано у 1986 році. Значну допомогу у створенні музею надав лікар, відмінник охорони здоров’я СРСР Станіслав Змачинський, який передав значну частину коштів для будівництва музею. Понад 1500 експонатів зібрали юні слідопити. 

Спільними зусиллями та за допомогою художника-монументаліста В.П.Петрова, скульптора М.Д.Орлова було збудовано музейне приміщення.

Сьогодні у експозиції музею представлено речі 16-18 століття, а саме: посуд, кераміка, предмети з металу, бронзи та міді, старовинні ікони, рушники, предмети одягу та предмети побуту.

В експозиції також експонуються документи, фотографії та особисті речі, пов’язані з життям та діяльністю винахідника першої автоматичної зброї Якова Рощепія, видатного поета Павла Тичини, українського науковця, літератора і просвітника Анатолія Погрібного та відомого художника, автора української гривні Василя Лопати. 

Представлені документи, що стосуються життя і діяльності декабристів Сергія та Марії Волконських, Олександра Поджіо. Зокрема, на території району знаходиться єдине поховання декабристів на Україні.  

Для відвідувачів представлено 6 експозиційних залів :
1. Подорож в далеке минуле рідного краю.
2. Бобровиччина в період реформи 1861 року.
3. Українська революція на Бобровиччині. Бобровицький район в передвоєнний період. Голодомор 1932—1933 років.
4. Бобровиччина в Великій Вітчизняній війні.
5. Розвиток району на сучасному етапі.
6. Видатні особистості – наші земляки.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути