chrome firefox opera safari iexplorer

Бродівський історико-краєзнавчий музей

  • 80600, м. Броди, майдан Свободи, 5
Про музей:

Музей створено до 900-річчя міста Броди у 1984р. на кошти Українського товариства охорони пам'яток історії та культури і місцевих підприємств, радгоспів, колгоспів. До 1 квітня 1991р. музей діяв як народний, після чого став відділом Львівського історичного музею. 29 березня 2001р. рішенням Бродівської районної ради на базі Бродівського історико-краєзнавчого відділу Львівського історичного музею створено Бродівський історико-краєзнавчий музей.

У фондах зберігається близько 5 тисяч експонатів. Експозиція (включає 41 розділ) побудована за хронологічним принципом і розміщена в 6 залах музею. Висвітлення історії краю здійснюється по періодах: найдавніше минуле (від кам'яного віку до Київської Русі); Литовсько-польська доба; під владою Австрійської імперії; Перша світова війна і національно-визвольні змагання 1918—1919рр.; міжвоєнний період; Друга світова війна та боротьба ОУН-УПА на Бродівщині. У музеї зберігаються археологічні пам'ятки (понад 1000 шт.), колекції грошових знаків, зброї, нагород, предметів культури і побуту, оригінальні фотографії й документи тощо.

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...