-
вул. Галицька, 55, м. Бучач
Тернопільська обл., 48400
- (03548) 2-13- 60
Бучацький краєзнавчий музей створений 30 грудня 1982. Щорічно музей приймає близько 30 тисяч відвідувачів, до послуг яких оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять уроки народознавства. Проводиться активна лекторна робота в учнівських та студентських аудиторіях, наукові працівники приймають участь в різноманітних науково-просвітницьких заходах, проводять активну пошукову роботу. У фондах музею зберігається понад 3000 експонатів.
В експозиції музею представлено матеріали, які розповідають про відомих людей Бучаччини: Шмуеля Агнона (1888—1970) – єврейського письменника, лауреата Нобелівської премії; Михайла Островерху (1897—1979) – письменника, літературознавця, журналіста; книговидавця Й.Кнебеля (1854—1926); видатну оперну співачку Соломію Крушельницьку (1897—1963); письменника О.Назарука (1883—1940); нарисиста О.Авдиковича (1877—1918); дитячого письменника Всеволода Нестайка.
Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян кінця XIX початку XX ст. Тут представлені чудові зразки українського вбрання Бучацького краю. Демонструються зразки гончарної роботи та речі побутового вжитку.
В експозиції знаходяться фотоматеріали про історію Бучача та його околиць з початку XX ст., про пам’ятку архітектури XVIII ст. бучацьку ратушу, про історію її скульптур. Та авторів ратуші архітектора Бернарда Меретина та скульптора Пінзеля.
В експозиції розділу нумізматики представлені грошові знаки часів Австро-Угорщини, Польщі, Російської імперії, Радянського Союзу і гітлерівської окупації. Археологічна експозиція має місцеві знахідки часів трипільської культури, що знайдені в урочищі «Федір» м. Бучач.
У фондах музею зберігаються фотографії, рукописи, подяки, ордени, медалі, історичні матеріали Великої Вітчизняної війни. Є матеріали по освіті м. Бучача та Бучацького району у XX ст., архівні матеріали, де відображено події голокосту над євреями, інформаційно – агітаційні листівки часів діяльності ОУН-УПА.