chrome firefox opera safari iexplorer

Держнянський районний історичний музей

  • м. Деражня вул. Миру 42
  • 8256 2-14-65
Про музей:

Держнянський районний історичний музей був створений в 1977 році. Його експонати були державною власністю і належали до державної частини музейного фонду України. Після проголошення незалежності в Україні  частина цих експонатів в силу об’єктивних причин втратила свою цінність і постало питання про поновлення та заміну їх. На жаль не вирішувалась справа протягом багатьох років.
І тільки в грудні 2004 року на черговій сесії районної ради було прийнято рішення про районний краєзнавчий музей, тематика якого відповідала би вимогам часу, проведено реекспозицію музею.
Музей знову відновив свою роботу з 2005 року, він підпорядкований районному відділу культури та туризму.  В музеї створено 8 розділів, які в свою чергу мають тематичні підрозділи : «Географічне положення краю», «Природа краю», «З глибини віків», «край на шляху до незалежності» , «На рубежі тисячоліть», «Славетні імена краю». Розділ «Соціалізм: держава і людина» включає в себе два підрозділи: «Лихоліття 30-40 р.» та «За Україну , за її волю».

музеї проводяться оглядові екскурсії, які відвідують учні шкіл міста, сіл та громадськість. В лютому проведена зустріч з учасниками афганських дій, тематичний вечір «Афганістан – моя кривава рана», в травні – червні проведена виставка малюнків художника-аматора Онищака Леоніда Герасимовича. Систематично проводяться оглядові екскурсії по етнографії «Українська світлиця» .

Основні види діяльності музею: 
-                    культурно-освітня та науково-дослідницька діяльність;
-                    експозиційна, фондова , видавнича, реставраційна діяльність;
-                    пам’ятникоохоронна робота;
-                    комплектування музейних зібрань і музейних колекцій;
-                    надання консультацій з питань музейної діяльності та послуг організаціям та окремим громадянам з питань історії, культури, природи краю.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути