chrome firefox opera safari iexplorer

Євпаторійський краєзнавчий музей

  • 97416, АР Крим, м. Євпаторія вул. Дувановська, 11/2
  • (06569) 3-12-80; 6-26-81
  • вересень-травень:з 10.00 – 17.00
    Вихідний – середа, субота
    Червень-серпень: з9.00 – 21.00 без вихідних
Про музей:

Євпаторійський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Євпаторії (АРК, Україна); значне зібрання матеріалів та предметів з історії, етній та культури Євпаторії, персоналій, пов'язаних з містом.

Краєзнавчий музей у Євпаторії було засновано 1 лютого 1921 року, коли, за наказом командування 46-ї стрілецької дивізії, під Музей старовини був виділений колишній особняк купця Ю. М. Гелеловіча на вулиці Радянській (вул. Свердлова), 11 (нині це вулиця Дуванівська, 11/2). Відтак, заклад відкрився для відвідувачів 30 липня того ж (1921) року.

До 1925 року в музеї діяло п'ять відділів: археологічний, атеїстичний, курортний, виробничий і етнографічний. Атеїстичний відкрили в караїмських кенасах, в мечеті Джума-Джамі розміщувався виробничий.

Від 1933 року музейний заклад змінив свій профіль, називаючись відтоді Євпаторійський краєзнавчий музей.

У роки німецької окупації під час ІІ Світової війни музей був майже повністю розграбований — як фонди, так і архіви.

1944 року почалось відновлення музею, а в 1950 році оформився краєзнавчий профіль.

У теперішній час у Євпаторійському краєзнавчому музеї зберігається 56,8 тисяч експонатів.

Музейна еспозиція відображає історію Північно-Західного Криму, 25-тивіковий історичний розвиток міста Євпаторії та його округи, історію курорта.

Найбільш значною є археологічна колекція, присвячена античній Керкінітиді та середньовічному Гезлеву — понад 37 тисяч предметів.

Значними є також нумізматична колекція, зібрання зброї. Музей володіє одним з найбагатших лапідаріїв у Криму. Виставлені також предмети етнографічної колекції, що розповідають про різні етноспільноти міста, їхню культуру та побут.

Особливе місце в експозиції, присвячений Євпаторії у Новий час та сьогодення, приділено історії та розвитку євпаторійського курорта.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути