chrome firefox opera safari iexplorer

Євпаторійський краєзнавчий музей

  • 97416, АР Крим, м. Євпаторія вул. Дувановська, 11/2
  • (06569) 3-12-80; 6-26-81
  • вересень-травень:з 10.00 – 17.00
    Вихідний – середа, субота
    Червень-серпень: з9.00 – 21.00 без вихідних
Про музей:

Євпаторійський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Євпаторії (АРК, Україна); значне зібрання матеріалів та предметів з історії, етній та культури Євпаторії, персоналій, пов'язаних з містом.

Краєзнавчий музей у Євпаторії було засновано 1 лютого 1921 року, коли, за наказом командування 46-ї стрілецької дивізії, під Музей старовини був виділений колишній особняк купця Ю. М. Гелеловіча на вулиці Радянській (вул. Свердлова), 11 (нині це вулиця Дуванівська, 11/2). Відтак, заклад відкрився для відвідувачів 30 липня того ж (1921) року.

До 1925 року в музеї діяло п'ять відділів: археологічний, атеїстичний, курортний, виробничий і етнографічний. Атеїстичний відкрили в караїмських кенасах, в мечеті Джума-Джамі розміщувався виробничий.

Від 1933 року музейний заклад змінив свій профіль, називаючись відтоді Євпаторійський краєзнавчий музей.

У роки німецької окупації під час ІІ Світової війни музей був майже повністю розграбований — як фонди, так і архіви.

1944 року почалось відновлення музею, а в 1950 році оформився краєзнавчий профіль.

У теперішній час у Євпаторійському краєзнавчому музеї зберігається 56,8 тисяч експонатів.

Музейна еспозиція відображає історію Північно-Західного Криму, 25-тивіковий історичний розвиток міста Євпаторії та його округи, історію курорта.

Найбільш значною є археологічна колекція, присвячена античній Керкінітиді та середньовічному Гезлеву — понад 37 тисяч предметів.

Значними є також нумізматична колекція, зібрання зброї. Музей володіє одним з найбагатших лапідаріїв у Криму. Виставлені також предмети етнографічної колекції, що розповідають про різні етноспільноти міста, їхню культуру та побут.

Особливе місце в експозиції, присвячений Євпаторії у Новий час та сьогодення, приділено історії та розвитку євпаторійського курорта.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути