chrome firefox opera safari iexplorer

Євпаторійський краєзнавчий музей

  • 97416, АР Крим, м. Євпаторія вул. Дувановська, 11/2
  • (06569) 3-12-80; 6-26-81
  • вересень-травень:з 10.00 – 17.00
    Вихідний – середа, субота
    Червень-серпень: з9.00 – 21.00 без вихідних
Про музей:

Євпаторійський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Євпаторії (АРК, Україна); значне зібрання матеріалів та предметів з історії, етній та культури Євпаторії, персоналій, пов'язаних з містом.

Краєзнавчий музей у Євпаторії було засновано 1 лютого 1921 року, коли, за наказом командування 46-ї стрілецької дивізії, під Музей старовини був виділений колишній особняк купця Ю. М. Гелеловіча на вулиці Радянській (вул. Свердлова), 11 (нині це вулиця Дуванівська, 11/2). Відтак, заклад відкрився для відвідувачів 30 липня того ж (1921) року.

До 1925 року в музеї діяло п'ять відділів: археологічний, атеїстичний, курортний, виробничий і етнографічний. Атеїстичний відкрили в караїмських кенасах, в мечеті Джума-Джамі розміщувався виробничий.

Від 1933 року музейний заклад змінив свій профіль, називаючись відтоді Євпаторійський краєзнавчий музей.

У роки німецької окупації під час ІІ Світової війни музей був майже повністю розграбований — як фонди, так і архіви.

1944 року почалось відновлення музею, а в 1950 році оформився краєзнавчий профіль.

У теперішній час у Євпаторійському краєзнавчому музеї зберігається 56,8 тисяч експонатів.

Музейна еспозиція відображає історію Північно-Західного Криму, 25-тивіковий історичний розвиток міста Євпаторії та його округи, історію курорта.

Найбільш значною є археологічна колекція, присвячена античній Керкінітиді та середньовічному Гезлеву — понад 37 тисяч предметів.

Значними є також нумізматична колекція, зібрання зброї. Музей володіє одним з найбагатших лапідаріїв у Криму. Виставлені також предмети етнографічної колекції, що розповідають про різні етноспільноти міста, їхню культуру та побут.

Особливе місце в експозиції, присвячений Євпаторії у Новий час та сьогодення, приділено історії та розвитку євпаторійського курорта.

15 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Луценко
(1921, с.Березова Рудка, Полтавська область – 1989) – український поет. Автор текстів низки відомих пісень ("Києве мій", "Фронтовики", "Сивина", "Не шуми калинонько", "Мамина вишня", Осіннє золото").
Грає море зелене, Тихий день догора. Дорогими для мене Стали схили Дніпра, Де колишуться віти Закоханих мрій... Як тебе не любити, Києве мій! (Дмитро Луценко)
Розгорнути