chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький музей-студія фотомистецтва

  • 29000, м.Хмельницький, вул..Проскурівська, 56
Про музей:

Хмельницький музей-студія фотомистецтвамузей старовинної фототехніки у місті Хмельницькому.

В музеї представлена сімейна колекція старої фототехніки відомого хмельницького фотомайстра Костянтина Жданова. У цій колекції понад 500 експонатів, дата випуску яких: кінець ХІХ – початок ХХ ст. Є надзвичайно рідкісні, раритетні експонати, що існують лише в декількох екземплярах. Є й цілком унікальні, наприклад, перший серійний фотоапарат випущений в Україні у 1932 році.

Крім цього, для колекції музею зібрано чимало старих фотографій, які зберегли пам’ять про перші традиції виготовлення фотографій, про наше місто та його багату історію. Серед таких фотографій робота Голованевського Д. — одного з перших проскурівських фотографів відомих у кінці ХIХ ст., який мав свою власну фотомайстерню (відкрита у 1894 році), що була розташована в будинку № 2 по вулиці Проскурівській. Історичні факти свідчать про 130-річну історію розвитку фотомистецтва у місті. Перша фотомайстерня в місті Хмельницькому, тодішньому Проскурові, була відкрита у 1880 році. Її власником був міщанин Матвій Юргилевич.

Музею прикрашають 70 конкурсних робіт членів Національної спілки фотохудожників України, які представлені у виставковій залі музею. Серед них роботи Заслуженого діяча мистецтв України відомого Хмельницького фотохудожника Олександра Солєнцова.

Рішення про відкриття музею прийняла сесія міської ради ще в травні минулого року. Головною метою музею є популяризація фотомистецтва в місті Хмельницькому і Україні, забезпечення доступу до історичної спадщини – фотодокументів про місто та його мешканців, збереження та популяризація історії виробництва фотоапаратури в Україні, створення умов для вивчення, збереження й використання матеріальних і духовних надбань обласного центру, формування глибоких знань з його історії та сьогодення, прилучення громадян до здобутків національної і світової культурної спадщини.

Схожих музеїв є лише два: у Москві (Росія) та Дрездені (Німеччина). І Хмельницький може похвалитися таким закладом.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути