chrome firefox opera safari iexplorer

Художньо-меморіальний музей І. Труша

  • 79000, м. Львів, вул. І. Труша, 28
  • (032) 35-34-13
  • щоденно окрім суботи та неділі з 10.00 до 18.00
  • для учнів та студентів – 2 грн. для дорослих – 5 грн.
Варто побачити: оригінальні твори художника різних періодів : краєвиди Криму, Єгипту, Палестини, з серій "В обіймах снігу", "Сосни", "Життя пнів", твори на гуцульську тематику. Також; портрети видатних діячів української культури та родинні портрети. Архівні матеріали, листи та особисті записи Івана Труша доповнюють експозицію, побудовану за хронологічним, тематичним та жанровим принципом, з метою висвітлити багатогранний талант художника, громадського і культурного діяча.
Про музей:

Художньо-меморіальний музей Івана Труша, що є філіалом Національного музею у Львові ім. А.Шептицького, знаходиться в будинку художника спорудженому за проектом відомого архітектора О.Лупшинського.

З 1951 року тут була відкрита майстерня — музей І.Труша, якою завалувала донька художника Аріадна Згодом діти Івана Труша Аріадна та Роман подарували будинок музею з метою створення у ньому меморіальної експозиції, яка була відкрита у 1989 р., до 120-лігнього ювілею художника.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути