chrome firefox opera safari iexplorer

Кіровоградський міський музей музичної культури імені К.Шимановського

  • м. Кіровоград,
    вул. Дзержинського 65
  • 0522246251
  • 9.00 – 16.00, вихідні: субота, неділя.
  • 1 грн. Безкоштовне відвідування: у святкові дні та дні відкриття виставок
Про музей:

Кароль Шимановський (1882 – 1937) – видатний польський композитор першої половини ХХ ст., творець нового національного стилю у польській музиці. Народився у селі Тимошівка Чигиринського повіту Олександрівської волості Київської губернії. Нині це Каменський район Черкаської області. Тривалий час (1898—1919рр.) родина Шимановських мешкала у Єлисаветграді (нині Кіровоград) у власному будинку по вул. Безпоповській 42 (зараз вулиця Гоголя).

14 серпня 1991 року на базі кімнати-музею при музичному училищі було відкрито Кіровоградський міський музей музичної культури ім. К. Шимановського. На сьогоднішній день музей знаходиться у меморіальному будинку відомого українського композитора – Ю.С. Мейтуса. В основу музейної збірки покладені матеріали з кімнати-музею Кароля Шимановського при Кіровоградському музичному училищі.

Фонди музею налічують близько 7 тисяч предметів, серед яких матеріали про видатних діячів музичної культури краю, таких як: композитори К. Шимановський, Ю. Мейтус, диригент К.Еліасберг, піаніст Г. Нейгауз, скрипаль В. Гольдфельд, музикознавець Г.Поляновський, диригент і композитор Ф. Блуменфельд, та ін. Тут: архівні документи, предмети побуту, живопис, листування відомих композиторів, фото- та фоно- носії, тощо. У музеї діють дві стаціонарні виставки: «Життєвий шлях композитора Кароля Шимановського» та «Видатні діячі музичної культури Кіровоградщини».

Наукова діяльність музею здійснюється за трьома основними напрямками: дослідження життєвого та творчого шляху К.Шимановського; дослідження творчості видатних діячів музичної культури Кіровоградщини; дослідження музичного фольклору регіону. Науковці ведуть активну науково-дослідницьку, експозиційно-виставочну, пошукову роботу, проводять зустрічі з відомими музикантами, музичні вечори, концерти спрямовані на популяризацію української та європейської класичної музики, поширення знань з історії музичної культури рідного краю.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути