chrome firefox opera safari iexplorer

Кортеліський історичний музей

  • 44111, с.Кортеліси Ратнівського району
Про музей:
5 травня 1980 року разом з Меморіальним комплексом жертвам фашизму був відкритий Кортеліський історичний музей.
У залах музею експонати розповідають про історію села Кортеліси, яке вперше згадується в документах 1500 року, про організацію і діяльність партизанського руху, про „чорну середу” 23 вересня 1942 року, яка забрала життя 2875 кортелісців. Вражаючою є діорама, де перед відвідувачами оживають страшні картини кортеліської трагедії.
Серед матеріалів про дивізії 70-ї армії, які визволяли Ратнівщину, особливе місце займає військовий одяг командира 160-ї стрілецької дивізії М.Тимофєєва, нагороди, особисті речі ветеранів, листи з фронту, фотоальбоми, щоденники, зброя.
Експонуються фотографії земляків-фронтовиків, воїнів-афганців.
В експозиції подано матеріали про народного депутата  Верховної Ради України В.М. Корнелюка, який трагічно загинув 8 жовтня 1995 року.
Чільне місце в експозиції займає Книга Пам`яті, де записані імена загиблих кортелісців.
Щороку в День Перемоги і 23 вересня – у день пам`яті жертв трагедії –  у Кортелісах відбуваються мітинги по вшануванню пам`яті загиблих односельчан.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...